Засідала бюджетна комісія Закарпатської обласної ради

Print Friendly, PDF & Email

Напередодні 3-го пленарного засідання 3-ї сесії Закарпатської обласної ради VIII скликання засідала постійна комісія облради з питань бюджету під головуванням Івана Чубирка.

Участь у засіданні взяли голова облради Олексій Петров, заступник Василь Іванчо, голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков, його перший заступник Мирослав Білецький, заступник Петро Добромільський, заступник голови комісії Олександр Ледида, секретар Михайло Лаба, члени комісії Роман Сарай, Наталія Штефуца, Пейтер Чабо, Володимир Паульо, Олексій Іванчо та Едгар Токар. На комісії були присутні і депутати облради Володимир Чкбірко, Іван Синетар, Мирослава Ливч, Наталія Шетеля та Ярослав Шукаль та представники окремих підрозділів ОДА.

Насамперед члени комісії розглянули і вирішили пропонувати на розгляд сесії питання про розподіл субвенції у розмірі 2,7 млн грн з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти у 2021 році. Зокрема — у Мукачівському профтехліцеї, Свалявському будівельному ліцеї та Міжгірському профтехліцеї.

Відтак комісія висловилася «за» розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери.

Серед іншого депутати запропонували затвердити на сесії тарифи на платні медичні послуги комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я області. Зокрема таких, як «Закарпатський обласний дитячий санаторій «Малятко», «Обласний медичний клінічний шкірно-венерологічний центр», «Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги», «Обласний будинок дитини» та «Закарпатська обласна клінічна лікарня імені Андрія Новака».

У процесі засідання — заслухали звіт начальника Департаменту фінансів Петра Лазаря про виконання обласного бюджету за І півріччя. За його словами, перевиконання склало 45,7 мільйона гривень.

Відтак, члени комісії запропонували на сесії облради через зміни до бюджету виділити кошти на реконструкцію Закарпатського обласного центру нейрохірургії та неврології, на ремонт даху та ліфта Обласного клінічного територіального об’єднання «Фтизіатрія», на ремонт будівлі апеляційного суду Закарпатської області, яка перебуває на балансі облради. Пропонується дофінансувати з обласного бюджету разом з мукачівською ОТГ та БФ «Віза» ремонт Мукачівської Центральної клінічної лікарні.

Члени комісії висловили і ряд інших пропозицій та думок щодо порядку денного чергової сесії облради. А також — вирішили дофінансувати програму «Турбота» з тим, щоб виділити по 500 тис грн на лікування юних закарпатців: хворого на СМА Павлика Мотички та Кіри Зайцевої, якій діагностували гострий лімфобластний лейкоз.

Пресслужба Закарпатської обласної ради