Засідала постійна комісія з питань екології та використання природних ресурсів

У Закарпатській обласній раді напередодні 3-ї сесії VIII скликання відбулося засідання постійної комісії з питань екології та використання природних ресурсів під головуванням Василя Якубця та за участю керуючої справами Мирослави Ливч, заступника голови комісії Степана Деркача, секретаря Івана Савка, членів комісії Миколи Дербака, Гейзи Гулачі, радника голови облради Роланда Цебера та запрошених.

Насамперед комісія розглянула повторний лист ДП «Великобичківське лісомисливське господарство» щодо відміни рішення обласної ради від 16.11.2012 №574 «Про надання мисливських угідь, частини держлісфонду ДП «Великобичківське ЛМГ» у користування ГО «Рахівське районне товариство мисливців і рибалок «Говерла». Зокрема, присутні представники товариства повідомили, що ГО наразі об’єднує 505 мисливців, які не можуть налагодити процедуру користування лісовими угіддями Великобичківського лісгоспу.

У свою чергу, комісія вирішила вислухати позицію з цього рприводу і лісгоспу й доручила Управлінню правового забезпечення та роботи зі зверненнями громадян облради надати фаховий висновок цій ситуації.

Відтак члени комісії розглянули звернення Чопської міської ради від щодо незаконного видобування піску. У відповідь представник БУВР Тиса повідомив, що у суб’єкта, якого стосується звернення, є дозвільні документи на реалізацію проекту з розчистки річки і з української і з угорської сторін.

Реагуючи на цей лист, заступник голови комісії Степан Деркач зауважив, що більшість схожих дозволів, які БУВР Тиса та інші дозвільні органи видають на розчистку русел, за його спостереженнями, не відповідають фактичній діяльності отримувачів таких дозволів.

У зв’язку з цим Степан Деркач запропонував створити тимчасову контрольну комісію з членів комісії, природоохоронних організацій та правоохоронців, яка б перевірила діяльність усіх 40 проєктів із забору пішчано-гравійних сумішей на території Закарпаття.

Також члени комісії вирішили запросити в ДПС України в Закарпатській області інформації щодо боржників рентної плати за користування надрами а  також розглянули ряд звернень та листів, що надійшли до комісії у міжсесійний період.

Депутати заслухали і звіт про виконання Програми начальника управління житлово-комунального господарства та енергозбереження ОДА про виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами у Закарпатській області на 2021-2025 роки. Наразі, за інформацією керівника управління Василя Романця, програма виконується лише за рахунок місцевих бюджетів.

Затим комісія ознайомилася з непрофільним питанням про внесення змін до рішення обласної ради 17.12.2020 №40 «Про обласний бюджет на 2021 рік». Інформуючи з цього приводу членів комісії,  директор Департаменту фінансів ОДА Петро Лазар повідомив про перевиконання бюджету та розповів про ряд державних субвенцій, які надійшли на Закарпаття протягом останніх місяців.

Пресслужба Закарпатської обласної ради