Засідала робоча група з розбудови кордону та прикордонної інфраструктури

Перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета, заступник голови Закарпатської ОДА Іштван Петрушка та керівники окремих підрозділів облдержадміністрації взяли участь у засіданні робочої групи з питань розбудови кордону та прикордонної інфраструктури.

Основна увага групи була зосереджена на облаштуванні пунктів пропуску «Велика Паладь (Україна) – Нодьгодош (Угорщина)» та «Дийда (Україна) – Берегдароц (Угорщина)» на українсько-угорському кордоні.

Як зауважив Андрій Шекета, для відкриття цих пунктів необхідно синхронізувати роботу всіх органів та структур різних рівнів, які мають відношення до кордону та його прилеглої інфраструктури. Ідеться про злагоджену роботу Держмитслужби України, Служби автомобільних доріг Держприкордонслужби, Управлінь лісового та мисливського господарства, Держгеокадастру та інших установ.

«Позитивним моментом у розбудові згаданих пунктів пропуску є те, що маємо єдину і чітку позицію з цього питання, як обласної влади, так і керівництва ОТГ, на територіях яких розташовуватимуться майбутні КПП. Усі ми розуміємо, що розвинута інфраструктура, про яку йдеться, дозволить не лише розвантажити наші кордони, але й залучати більшу кількість туристів та розширити можливості регіону загалом», — вважає перший заступник голови облради.

У свою чергу Іштван Петрушка запропонував вести постійний діалог із місцевими громадами, поки не буде остаточно узгоджено земельні, майнові та інші інфраструктурні питання розбудови пунктів пропуску «Велика Паладь– Нодьгодош» та «Дийда– Берегдароц».

До слова, для реалізації цих проєктів Закарпатська обласна рада вже звернулася до Уряду щодо внесення змін до Плану заходів з облаштування пріоритетних пунктів пропуску на 2021 – 2023 роки.

Прес-служба Закарпатської обласної ради