Затверджена депутатами Закарпатської обласної ради Програма сприятиме сталому розвитку регіону та підвищенню рівня його конкурентоспроможності |
![]() ![]() |
Вторник, 12 Январь 2021, 11:01 |
Йдеться про Програму розвитку транскордонного співробітництва Закарпатської області на 2021 – 2027 годы. Відповідне рішення крайові обранці прийняли на третьому пленарному засіданні першої сесії обласної ради VIII скликання.
Як зазначається в документі, Закарпатська область має унікальне геополітичне та географічне розташування, що зумовлено існуванням спільних кордонів із членами ЄС – Угорщиною, Польша, Румунією і Словаччиною. Завдяки цьому у регіоні існують виняткові передумови до створення дієвої системи транспортно-логістичної транскордонної інфраструктури з максимальним використанням транзитного потенціалу, вдосконалення дорожньої, митної та прикордонної інфраструктури і послуг, что, в свою очередь,, стимулюватиме розвиток економічної, туристично-рекреаційної, соціально-культурної сфер регіону.
Тож метою Програми є прискорення процесів соціально-економічного розвитку Закарпатської області шляхом формування добросусідських відносин із країнами-членами Євросоюзу та іншими іноземними державами у економічній, социальные, научные, технологічній, окружающей среды, культурній та туристичній сферах, здійснення євроінтеграційних заходів на регіональному рівні, співфінансування проєктів, що реалізуються на території Закарпатської області, із залученням міжнародної технічної допомоги.
Серед завдань і заходів Програми:
- розвиток транскордонного співробітництва та посилення його інституційного забезпечення;
- поглиблення міжнародного та транскордонного співробітництва з метою підтримки і популяризації культурного туризму та збереження історико-культурного надбання;
- поглиблення транскордонного співробітництва в галузі освіти, охорони здоров’я та соціального захисту;
- розбудова пунктів пропуску та прикордонної інфраструктури;
- розвиток гірських прикордонних територій Карпат, реалізація Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону та Дунайської транснаціональної програми;
- залучення міжнародної технічної допомоги та реалізація проєктів у рамках нового фінансового інструменту «Сусідство, розвиток і міжнародне співробітництво» (NDICI) и другие.
Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету, местные бюджеты, міжнародної технічної допомоги, другие источники, не запрещенных законодательством.
Пресслужба облради