19 Ян 2021

 • Поздравления


  Олексій Петров

  Глава Совета Закарпатской области
  «Читать дальше»
 • Объявления

 • Фото Галерея

 • Баннеры

Затверджена депутатами Закарпатської обласної ради Програма сприятиме сталому розвитку регіону та підвищенню рівня його конкурентоспроможності

Вторник, 12 Январь 2021, 11:01

Йдеться про Програму розвитку транскордонного співробітництва Закарпатської області на 2021 – 2027 годы. Відповідне рішення крайові обранці прийняли на третьому пленарному засіданні першої сесії обласної ради VIII скликання.

Як зазначається в документі, Закарпатська область має унікальне геополітичне та географічне розташування, що зумовлено існуванням спільних кордонів із членами ЄС – Угорщиною, Польша, Румунією і Словаччиною. Завдяки цьому у регіоні існують виняткові передумови до створення дієвої системи транспортно-логістичної транскордонної інфраструктури з максимальним використанням транзитного потенціалу, вдосконалення дорожньої, митної та прикордонної інфраструктури і послуг, что, в свою очередь,, стимулюватиме розвиток економічної, туристично-рекреаційної, соціально-культурної сфер регіону.

Тож метою Програми є прискорення процесів соціально-економічного розвитку Закарпатської області шляхом формування добросусідських відносин із країнами-членами Євросоюзу та іншими іноземними державами у економічній, социальные, научные, технологічній, окружающей среды, культурній та туристичній сферах, здійснення євроінтеграційних заходів на регіональному рівні, співфінансування проєктів, що реалізуються на території Закарпатської області, із залученням міжнародної технічної допомоги.

Серед завдань і заходів Програми:

 • розвиток транскордонного співробітництва та посилення його інституційного забезпечення;
 • поглиблення міжнародного та транскордонного співробітництва з метою підтримки і популяризації культурного туризму та збереження історико-культурного надбання;
 • поглиблення транскордонного співробітництва в галузі освіти, охорони здоров’я та соціального захисту;
 • розбудова пунктів пропуску та прикордонної інфраструктури;
 • розвиток гірських прикордонних територій Карпат, реалізація Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону та Дунайської транснаціональної програми;
 • залучення міжнародної технічної допомоги та реалізація проєктів у рамках нового фінансового інструменту «Сусідство, розвиток і міжнародне співробітництво» (NDICI) и другие.

Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету, местные бюджеты, міжнародної технічної допомоги, другие источники, не запрещенных законодательством.

Пресслужба облради

 

 

 

 

 

 

 


Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх