Затверджено Програму боротьби з карантинними рослинами у краї

Print Friendly, PDF & Email

Під час третього пленарного засідання третьої сесії облради депутати ухвалили рішення «Про Програму боротьби з карантинними рослинами у Закарпатській області на 2021-2025 роки».

У документі зазначається, що карантинні рослини – це особливо шкідливі адвентивні види, яких немає на території країни або вони наявні обмежено і чисельність яких регулюється спеціальними заходами. Поширеними в області є амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia), борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi), гірчак японський (Fallopia japonica), шириця звичайна (Amaranthus retroflexus), аморфа кущова (Amorpha fruticosa) та інші.

Крім шкідливого впливу на культурні рослини, карантинні рослини негативно впливають на здоров’я людини. Зокрема, пилок рослин з роду амброзія є сильним алергеном і викликає алергічні захворювання (бронхіальна астма, алергічний риніт, атопічний дерматит, контактні дерматити).

Метою Програми є впровадження комплексу заходів з виявлення, локалізації та ліквідації вогнищ карантинних рослин у Закарпатській області, приведення в належний фітосанітарний та естетичний стан території, а також зменшення кількості випадків захворювання на алергію серед населення. Реалізація заходів Програми дасть можливість забезпечити:
– зменшення в області площі зараження карантинними рослинами, у тому числі амброзією полинолистою;
– покращення фітосанітарного та естетичного стану територій;
– зменшення кількості випадків захворювання на алергію серед населення;
– підвищення рівня обізнаності населення про карантинні рослини та методи боротьби з ними.

Пресслужба Закарпатської облради