07 грудня 2021

Завдяки реалізації заходів обласної програми покращено забезпечення онкохворих необхідними медикаментами

Вівторок, 23 травня 2017, 10:51

Про це йдеться в проекті рішення «Про результати виконання  Обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року», який вноситься на розгляд депутатів облради.

Відповідальний виконавець програми – управління охорони здоров’я облдержадміністрації у пояснювальній записці зазначає, що найважливіші завдання виконані у звітному періоді. Забезпечені заходи поінформованості  населення про ризики виникнення онкологічних захворювань; продовжено удосконалення реєстрації хворих на рак, досягнуті стабільні показники морфологічної верифікації злоякісних новоутворень та лікування хворих, стабілізація показників летальності хворих на протязі року з часу встановлення діагнозу, збільшення кількості пацієнтів, яки перебувають на обліку, часткове забезпечення пацієнтів медичними препаратами та засобами догляду, забезпечені  медичними засобами профілактичні обстеження жінок з метою раннього виявлення раку молочної залози та шийки матки.

Фінансування заходів Програми здійснювалося відповідно до законодавства України, за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів, а також коштів благодійних організацій та інших джерел не заборонених законодавством. Обсяг фінансування цієї Програми з державного, обласного та місцевих бюджетів визначається щороку виходячи з конкретних завдань та наявних коштів з урахуванням можливих доходів таких бюджетів.

Всього на Програму у 2016 році передбачалося, у т.ч. з обласного бюджету – 4437,1тис.грн. Фактично профінансовано торік з місцевого бюджету – 1910,0 тис.грн.

Основними результативними показниками, які свідчать про ефективність виконання програми є показники своєчасної діагностики, летальності на протязі року з часу встановлення діагнозу, охоплення лікуванням, зростання контингенту хворих, що перебувають на обліку. За час виконання програми в області відмічено стабілізацію показників. Враховуючи , що заходи Державної програми профінансовані лише на 25%, виконання заходів обласної програми дозволило покращити забезпечення онкохворих медикаментами, медичними засобами.

Контрольний показник Програми боротьби з онкологічними захворюваннями  до 2016 року становить  на 2016 рік – 55%. Основні причини несвоєчасної діагностики: 52,8% несвоєчасне звернення населення за медичною допомогою, відсутність організованих контингентів населення для  профілактичних оглядів та скритий перебіг захворювання – 39%.

Прес-служба Закарпатської облради