16 жовтня 2019

ЗАВЕРШИВСЯ ЗАХИСТ ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ ЮНИХ НАУКОВЦІВ ІРШАВЩИНИ

п`ятниця, 25 січня 2013, 10:22

22 січня стартував І-й (районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт Малої Академії Наук.

Тут було представлено 28 науково-дослідних робіт гуманітарного напрямку (історія, наука про Землю, філософія, суспільствознавство, літературознавство, фольклористика, мистецтвознавство, мовознавство). За результатами першого дня, 19 учасників представлятимуть наш район на обласному конкурсі.

Вчора пройшов другий конкурсний день. До захисту було представлено 19 робіт точних наук (математика, фізика, астрономія, економіка, хімія, біологія, екологія, аграрні, технічні, комп’ютерні науки). Автори 17 із них продовжать конкурс в Ужгороді.

Згідно Програми роботи та умов проведення конкурсу-захисту спочатку проходить конкурс науково-дослідницьких робіт (передбачає оцінку роботи членами журі), потім безпосередній захист.
Вчора на захисті робіт, у складі журі був і міський голова.

Як відмітив керівник міста, представлені тут наукові дослідження виконані на хорошому рівні, а їхні результати вже зараз можуть бути застосовані на практиці для потреб міста та району. Зокрема, відмітив роботу Злати Свида, учениці іршавської ЗОШ №2 «Очищення стічних вод м.Іршава». Метою роботи є дослідження способів, методів та якості очищення стічних вод міста Іршави. Адже на сьогодні проблеми забруднення водних ресурсів та пошук шляхів їх розв’язання є одними з першочергових екологічних завдань, які потребують вирішення.

Цікавою, на погляд мера, була робота на тему: «Визначення натрію хлориду в ковбасних виробах». Напевно актуальність роботи не вимагає зайвих слів. Адже сьогодні, коли акцент при виготовленні продуктів харчування поставлений не на якість, а на кількість – цікаво було би дізнатися, у яких умовах та із якими добавками м’ясні продукти та ковбасні вироби виготовляють у нашому місті? Що є головним пріоритетом – заробіток, чи все ж таки, здоров’я споживачів? І продовження роботи над дослідженням теми представленої Людмилою Михайлюк, ученицею Довжанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, може дати відповіді на ці питання.

Наближеною темою і для доповідачів, і для журі та запрошених, було дослідження Івана Мудранинця, вихованця Осійської ЗОШ на тему: «Оздоровлення продуктами бджільництва». Доповідач досить добре розкрив тему і поінформував про корисні властивості меду та інших продуктів бджільництва, про вплив продуктів бджільництва на організм людини. А під час дискусії, влучно відзначив, що на сьогодні просто необхідна підтримка цієї галузі господарства з боку держави.

Зацікавила і робота Валентина Чернушевича, учня Довжанської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Його тема «Тканини в хімії» розкриває зв’язок текстильної промисловості – виготовлення тканин – із хімічними способами їх обробки. Адже дефіцит та високі ціни на натуральні волокна знижують попит на продукцію виготовлену саме із таких волокон. А це, у свою чергу, стимулює до пошуків нових методів обробки тканин, які б дозволили фізичні властивості волокон максимально наблизити до натуральних.

Керівник міста відмітив, що дослідження Злати Свида взаємопов’язане із роботою Валентина. Адже він описує методи фарбування тканин і виготовлення з них шліфувальної шкурки, що вже робиться на СП «Сандерс-Іршава» та абразивному заводі. І жителям міста небайдуже, що викидається в каналізаційні мережі і повітря, і чи не шкодить це біологічній очистці стоків і навколишньому середовищу, що  і досліджувала Злата.

Загалом всі науково-дослідні роботи виконані на хорошому рівні. І прикладом цього є результати, які показують дослідники.

Подібна робота є дуже хорошою практикою для юних обдарувань. Адже, по-перше, завдяки Національному Центру МАН члени відділень Малої Академії Наук мають можливість навчатися на держзамовленнях у вищих навчальних закладах нашої країни; по-друге, це – досвід, оскільки під час підготовки та захисту робіт, учні набувають певних навичок, якими необхідно володіти під час публічних виступів тощо.

Слід відмітити, що в Іршаві Мала Академія Наук створена у 2003 році на базі Районної станції юних техніків. Отож за 10 років роботи наші обдаровані земляки показали хороші результати. На сьогоднішній день на базі Іршавської філії МАН діє 12 наукових відділень при 22-ох школах району. Тут працює 53 групи, а загальна кількість дітей, які займаються становить 685 осіб.

І ці цифри є надзвичайно важливими, бо це – наше майбутнє. І саме зараз талановиту молодь потрібно підтримувати, спонукати та залучати до різноманітних науково-дослідних та експериментальних робіт, сприяти у формуванні громадської позиції, умінні формувати і відстоювати власну думку. Їхній талант треба розвивати та підкріплювати щоденною працею.

Тож усім юним обдаруванням, бажаємо успіхів у всіх починаннях, творчих злетів та перемог.

Іршавська міська рада


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору