Збереження пам’ятки архітектури національного значення, перегляд умов оренди комунального майна області – пріоритетні завдання профільної комісії облради

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 26 жовтня, за участі голови Закарпатської обласної ради Олексія Петрова відбулося засідання постійної комісії з питань регіонального розвитку, адміністративно-територіального устрою, комунального майна, приватизації, агропромислового комплексу, розвитку села та земельного устрою, яке провів її очільник Віктор Русин.

Участь у засіданні узяли: заступник голови комісії Василь Федурцьо, секретар Іван Синетар, члени комісії – Йосип Борто, Петро Станко, Ірина Мацепура (онлайн), а також депутати облради Андріана Сушко, Мирослав Щербей та ін.

Члени комісії насамперед розглянули профільні питання. Зокрема — про перегляд умов оренди комунального майна, що відображено в проєкті рішення «Про внесення змін до методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області». Ідеться про скасування пільгової ціни оренди у розмірі 1 грн за 1 квадратний метр і встановлення оплати у розмірі 1% у рік від оціночної вартості майна.

Наразі, за словами Юлії Малик, керівника КУ «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради, понад 60% всього майна облради здається в оренду саме на пільгових умовах. За її пронозами, рішення дозволить додатково акумулювати 1 млн 200 тис грн.

Профільна комісія також запропонувала на розгляд сесійної зали ініціативу щодо скорочення структурної чисельності КУ «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради із 84 до 22 працівників.

Найбільше дискусій викликав проєкт рішення про взяття на баланс КУ «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради пам’ятки архітектури  національного значення — будівлі Палацу графа Шенборна, що розташована за адресою: Мукачівський район, с. Карпати,1.

Олексій Петров наголосив, що Палац Шенборнів, який є пам’яткою архітектури національного значення, на даний час знаходиться у занедбаному стані та руйнується на очах. «Наше завдання докласти максимум зусиль для збереження цієї перлини Закарпаття.

Тож, обласна рада має оперативно зреагувати та організувати виготовлення проєктно-кошторисної документації для подання відповідного проєкту, що реалізуватиметься у межах президентської ініціативи «Велика реставрація», – акцентував Олексій Петров.

Для цього пропонується депутатам врегулювати питання щодо управління цим об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області. Також наголошувалося, що зазначена будівля розташована на території санаторію «Карпати» (де розміщується 518 ліжок для санаторно-курортного лікування), щороку комплекс від надання послуг із оздоровлення сплачує 8-14 млн грн у рік податків.

Наразі мають місце судові спори між Фондом Держмайна України, закарпатською обласною радою та санаторієм «Карпати», який знаходиться на території об’єкту вже 77 років.

У ході засідання профільної комісії також розглянули питання про затвердження статутів окремих комунальних підприємств у новій редакції.

Насамкінець обласні депутати розглянули й інші проєкти рішень, які пропонуються до розгляду на пленарному засіданні 4-ї сесії обласної ради, до окремих із них – внесли слушні пропозиції.

Пресслужба Закарпатської обласної ради