- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Збереження історії та культури краю для сьогодення

В умовах євроінтеграції посилюється інтерес до історичного минулого, невідомих сторінок з життя нашого народу. То ж проект рішення «Про внесення змін до Програми діяльності Закарпатського регіонального відділення Пошуково-видавничого агентства „Книга Пам’яті України”, редакційно-видавничої групи обласної книги „Реабілітовані історією„ і редколегії з підготовки та випуску „Зводу пам’яток історії та культури Закарпатської області” на 2017 рік» допоможе торкатися минувши – такої непростої і водночас цінної.

Мета і шляхи її досягнення – випуск заключних томів обласної Книги Скорботи, підготовка до друку документального збірника про обставини повоєнних репресій на Закарпатті період, завершення рецензування першу частину Зводу пам’яток та підготовка нових нарисів про історичні, архітектурні га монументальні пам’ятки Закарпаття.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету. Загальна сума необхідних коштів на 2017 р. (з урахуванням підвищення рівня зарплат, також тарифів за комунальні послуги і цін на матеріали) становить 810,3 тис. грн., у тому числі: для відділення Пошуково-видавничого агентства „Книга Пам’яті України” – 262,3 тис. грн., з них для виконання творчої програми – 19,0 тис. грн.; для  обласної редакційної колегії книги «Реабілітовані історією» – 264,2 тис. грн., з них для виконання творчої програми – 51,5 тис. грн.;для обласної редакційної колегії по підготовці та випуску “Зводу пам’яток історії та культури Закарпатської області” – 283,8 тис. грн., з них для виконання творчої програми – 69,9 тис. грн.

Випуск заключних томів обласної Книги Скорботи, підготовка до друку документального збірника про обставини колективізації в Закарпатті та долі окремих реабілітованих осіб, які постраждали у цей період, завершення рецензування першу частину Зводу пам’яток та підготовка другої частини видання а також випуск книги „Археологія Закарпаття” сприятиме глибокому вивченню історії та культури краю.

 Прес-служба облради