19 серпня 2019

Знаного земляка Степана Продана вшановано Почесною грамотою обласної ради

середа, 7 серпня 2019, 14:59

Цими днями відомий краянин, Заслужений працівник культури, Відмінник народної освіти УРСР , поет і прозаїк, що народився у с. Горбки Виноградівського району Петро Степанович Продан відзначив свій благословенний ювілей ‒100‒річчя від дня народження.

Відповідно до розпорядження голови облради Михайла Рівіса за вагомий особистий внесок у навчання та виховання підростаючого покоління, багаторічну сумлінну працю, активну громадянську позицію та з нагоди 100 – річчя від дня народження Петра Степановича нагороджено Почесною грамотою обласної ради.

Поважний ювіляр належить до плеяди видатних діячів крайової культури, літератури, молодість яких припала на буремні 40-і роки минулого століття. Був обраний делегатам І з’їзду Народних Комітетів Закарпатської України.

Та своє життя присвятив культурно‒освітній ниві, де став найкращим, за що й був удостоєний високих звань.
Закінчив Хустську гімназію, навчався на філософському факультеті Будапештського університету. Вищу освіту здобув на філологічному факультеті УжНУ. Учителював у м.Хуст, два роки був директором «семирічки» в с.Синевирська Поляна, а з 1953 року і до виходу на пенсію працював директором восьмирічної школи в с.Вучкове, що на Міжгірщині.
Є автором кількох поетичних збірок.
У 2006 році нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ст.

Та навіть у поважному віці брав активну участь у духовно-культурному житті територіальної громади, ‒ кажуть односельці, які неодноразово обирали його депутатом сільської ради.

То ж вітали іменинника зі знаменним ювілеєм письменники, митці, депутати різних рівнів, представники влади та громадськості, друзі та рідні. Серед них ‒ члени Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Густі та Андрій Дурунда, Народний артист України Петро Матій, який спеціально для ювіляра виконав низку його улюблених народних пісень. Усі бажали йому сил і наснаги, творчості й натхнення та здійснення найзаповітніших мрій!

Виконавчий апарат облради