Звіт депутата закарпатської обласної ради Лаба М.М.

Print Friendly, PDF & Email

ЗВІТ ДЕПУТАТА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
ЛАБА МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ
(за звітний період: грудень 2021 – грудень 2022 року)

ВИБОРЧИЙ ОКРУГ № 5

Секретар постійної комісії з питань адміністративно-територіального та земельного устрою, агропромислового комплексу та розвитку села

90% УЧАСТЬ У ПЛЕНАРНИХ ЗАСІДАННЯХ
100% УЧАСТЬ У ЗАСІДАННЯХ КОМІСІЇ
2 ДЕПУТАТСЬКІ ВИСТУПИ

Понад 40 КОЛЕКТИВНИХ ЗУСТРІЧЕЙ, ПРИЙОМІВ ГРОМАДЯН ТА ПУБЛІЧНИХ ЗАХОДІВ

Близько 500 рішень Закарпатської обласної ради

НАПРЯМКИ РОБОТИ:

  • презентація потенціалу закарпатської області. зміцнення міжнародних зв’язків;
  • допомога в розробці стратегій розвитку громад;
  • поглиблення міжнародного співробітництва щодо пошуку та залучення позабюджетних джерел фінансування з міжнародних програм, проєктів і грантів;
  • соціально-гуманітарний сектор, підтримка ВПО;
  • робота над зміцненням обороноздатності та забезпеченням збройних сил України.

Михайло Лаба: «Допомагати і працювати заради нашої Перемоги – це мій обов’язок, як депутата і просто свідомого громадянина України»

Будучи депутатом обласної ради та директором «Агенції регіонального розвитку Закарпатської області» свою роботу скерував на підтримку розвитку соціальної і дорожньої інфраструктури, питання підвищення економічної спроможності, залучення інвестицій у регіон, зокрема через перспективну сферу туризму і рекреації. Попередній звіт був про активну роботу в обласній раді та загалом ознаменувався для Закарпаття та зокрема округу №5 роком розвитку, адже вдалось втілити у життя чимало важливих проєктів яких потребували громади – розбудова мережі амбулаторій, дорожня, спортивна і освітня інфраструктура, тощо.

Робота в напрямку розвитку продовжилась і в 2022 році. Так, здійснено передачу обладнання ВДНЗ «Закарпатська академія мистецтв» для створення реставраційного центру та збереження пам’яток історико-культурної спадщини.

У січні втілено у життя проєкт «Боржавська велодрезина». За прикладом сусідньої із Закарпаттям Угорщини, де є кілька десятків вузькоколійок, що використовуються переважно з туристичною метою, в нашому краї вдалось зберегти один з елементів історико-культурної спадщини та підтримати розвиток туристичного потенціалу громади. Воєнні дії лише підкреслили важливість запасної залізничної інфраструктури та не можливість допущення її демонтажу.

Як депутат і очільник АРР спільно з колегами та представниками місцевого самоврядування продовжував роботу над розробкою стратегій розвитку громад. Також презентував діяльність Установи «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області» перед «Радою територіальних громад».

На початку лютого разом з партнерами, компанією Cofinenso Limited, ТОВ О.П.Є та Рахівською міською радою, Агенція розпочинає реалізацію першого етапу проєкту з ліквідації сміттєзвалища. Дана екологічна проблема була багаторічним «спадком» громади.

Коротко про депутатську діяльність за звітний період: грудень 2021 –  грудень 2022 року.

Взяв участь в 7 із 8 пленарних засіданнях, 100% участь у засіданнях профільної комісії, 2 виступи. Серед іншого, підтримано мій депутатський запит до ПрАТ «Закарпаттяобленерго» щодо покращення і модернізації ліній електропередач та наявних в с.Невицьке трансформаторних споруд, що дасть змогу споживачам отримувати якісніші послуги електропостачання до осель і забезпечить стабільну напругу на лініях.

На основі робочої наради з керівництвом і колективом КНП «Перечинська лікарня» виступив із депутатським запитом щодо необхідності забезпечення медзакладу сучасним рентген-апаратом. Відтак МОЗ України спільного з МБРР в рамках проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» забезпечило дану лікарню портативним рентген-апаратом.

У підзвітному році вдалось надати благодійну допомогу КНП «Перечинська лікарня» в рамках якої медзаклад отримав 51 спеціалізоване ліжко, масажне крісло, візки для маломобільних пацієнтів, кушетки, медичні засоби.

Також послідовно працювали над реалізацією проєкту щодо покращення надання медичної допомоги у громадах. У січні 2022 року двері для пацієнтів відкрила сучасна амбулаторію загальної практики сімейної медицини в селі Малий Березний, Дубриницько-Малоберезнянської територіальної громади.

На засіданні профільної комісії облради порушував питання надання допомоги сім’ям загиблих військових. Питання знайшло підтримку серед депутатів, також з колегами одноголосно підтримали необхідні зміни до регіональної програми «Турбота» у 2022 році щодо матеріальної допомоги у зв’язку з важкими хворобами та скрутним матеріальним становищем заявників.

Упродовж звітного періоду як секретар постійної комісії неодноразово розглядав звернення та виступав з пропозиціями. Активно долучався до розробки проектів рішень, напрацьованих постійними комісіями. Зокрема, що стосуються сфери охорони здоров’я, дотримання екологічного законодавства при розгляді проєктів землеустрою про встановлення (зміни) меж населених пунктів, забезпечення економічної та продовольчої безпеки – підтримку найбільш уразливих домогосподарств та сімей тимчасово переміщених осіб, що перемістились із зони бойових дій, постраждали від збройного конфлікту, втратили власне житло і тимчасово переміщенні у зони відносного спокою та тим хто їх приймає, чим сприяє зміцненню продовольчої безпеки.

Враховано окремі доповнення та пропозиції до обласних та районних програм, колективних депутатських звернень, що підтримано в сесійній залі та направлено для розгляду і реагування до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інших органів центральної влади.

Збройна агресія росії проти України докорінно змінила життя кожного нашого громадянина, перекреслила плани, але не скорила нашу державу та її прагнення.

Відтак моя депутатська діяльність у підзвітному 2022 році спільно з колегами по фракції «Слуга Народу» спрямована на підтримку військовослужбовців та їх родин, зміцнення нашої територіальної оборони, забезпечення життєдіяльності територіальних громад краю, сприяння і надання допомоги вимушеним переселенцям, всебічну співпрацю з волонтерським рухом та міжнародними партнерами.

Цей акцент у роботі взяла і АРР під моїм керівництвом. Так, станом на кінець березня спільно з Мінрегіоном вдалося організувати та доставити за потребою понад 170 тонн різного роду допомоги, в тому числі і такі необхідні речі в теперішній час: розгрузки, рації, ліхтарі, телефони, павербанки, генератори, продукти харчування тривалого зберігання та інше.

З метою ефективно вирішення проблемних питань пов’язаних з вимогами воєнного сьогодення тримаю тісний контакт із волонтерськими організаціями, військовою  адміністрацією та обласною радою. Це дозволяє конструктивно співпрацювати щодо вирішення  проблем військових, вимушених переселенців та жителів територіальних громад.

Спільно з помічниками-консультантами та колегами по фракції «Слуга Народу», державними установами та громадськими організаціями проводимо систематичне роз’яснення громадянам щодо існуючих програм підтримки, гарячих ліній, надаються юридичні консультації, а у разі потреби готуються та направляються відповідні депутатські звернення. Окрім того, було надано роз’яснення щодо правових аспектів, забезпечення логістики та скерування гуманітарних вантажів на потреби Збройних сил України. Це було вкрай важливо на початку збройної агресії.

Продовжилась співпраця з БФ «Віра Надія Любов» та підтримка роботи соціального магазину у Великому Березному. Окрім того, з огляду на вимогу часу, у громаді відкрив свої двері хостел для розміщення вимушених переселенців. Спільно з благодійниками та волонтерами надаємо відповідну гуманітарну допомогу.

В рамках співпраці з волонтерськими, благодійними організаціями, військовими, силами тер оборони та забезпечення правопорядку з метою підвищення обороноздатності надано відповідну матеріальну-технічну допомогу (автомобілі підвищеної прохідності, медикаменти, одяг, обладнання та засоби).

Окрім волонтерського напрямку підтримую й інші важливі ініціативи спрямовані на економічну та гуманітарну співпрацю.

Одним із знакових заходів у цьому контексті стало проведення 8-9 грудня 2021р. форуму «Інструменти економічного розвитку регіонів» організованого АРР під моїм головуванням. Серед спікерів та учасників Форуму – народні депутати України, представники Міністерства розвитку громад та територій України, голови та представники комітетів Верховної Ради України, народні депутати України, керівники та представники обласних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, директори та представники агенцій та інституцій регіонального розвитку.

 Ще до початку повномасштабного збройного вторгнення спільно з колегами з «АРР Закарпаття» проведено тренінги для бізнес-координаторів п’яти бізнес-хабів регіону та представників їх громад. Попри війну, у вересні ми офіційно відкрили в с. Тур’я-Поляна Тур’є-Реметівської територіальної громади новостворений бізнес-хаб в рамках реалізації проєкту «Створення мережі бізнес-хабів у Закарпатській області». Адже життєво необхідно, щоб бізнес і місцевий, і релокований продовжували  наполегливо працювати, всупереч всім можливим перепонам і розвивати економіку нашої держави.

У липні 2022 року в м. Кошице від імені Установи «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області» мною підписано Договір про співпрацю з Головою Міжнародного центру ділового співробітництва при Посольстві України в Словацькій Республіці для сприяння зміцненню торговельних відносин та бізнес-контактів, а також розроблення спільних проєктів з повоєнної відбудови України.

У жовтні 2022 року спільно з колегами взяв участь у роботі VI Форуму місцевого самоврядування Закарпаття «Посилення ефективності роботи громад в умовах воєнного стану».

У листопаді відбувся Українсько-словацький бізнес-форум в Ужгороді за участі представників міністерств, дипломатів та ділових кіл обох країн.

Депутатський корпус обласної ради, військово-цивільна адміністрація та органи місцевого самоврядування краю вживають необхідні дії та ухвалюють рішення з  огляду на вимогу часу. Це все у комплексі дозволяє навіть в умовах воєнного стану підтримувати економіку, розкриває можливості для релокації бізнесу на терени Закарпаття, дозволяє використовуючи вигідне територіальне положення нашого краю налагоджувати співпрацю з іноземними партнерами.

Окрім власне депутатського напрямку своєї роботи вкрай важливим стало проведення Міжнародної комплексної пересувної виставки «Нескорена Україна» про війну росії проти України. Показ відбувався в рамках ініціативи «Європейські маршрути задля перемоги». Спільно з командою організували експозицію та зустрічі з обговоренням у 15 містах-побратимах і партнерах прикордонних регіонів Словаччини, Польщі, Румунії і Угорщини. Це наш внесок у боротьбу з російською пропагандою на інформаційному фронті. Скажу коротко – дорога у нас не проста, особливо, коли бачили і чули на скільки глибоко проникли метастази «руського міра». Як зазначив Президент України Володимир Зеленський після чергового теракту російських бойовиків: «Соцмережі скоріш за все позначать ці фото як «чутливий контент». Але це не чутливий контент – це реальне життя України та українців». І за допомогою виставки «Нескорена Україна» через фотографії, відео, картини, малюнки і розповіді нам вдалось донести ці страшні реалії до європейців. Серед глядачів були, як пересічні жителі, так і представники влади, нам вдалось залучити увагу ЗМІ до експозиції. Люди побачили розв’язану росією війну без цензури і пропаганди.

Але попри війну життя не спиняється. Тому як депутат намагаюсь підтримати позитивні для округу проєкти. У вересні нам вдалось відкрити довгоочікувані дитячий і багатофункціональний спортивний майданчики у Перечинській громаді. Місцеві тренери і спортсмени одразу організували міні-турнір, в якому взяли участь і діти-переселенці.

Також продовжую підтримувати волейбольну команду із села Невицьке Оноківської громади на обласних турнірах. Також проведено турнір «Схід та Захід разом». Підтримувати фізичну форму спортсменів, відволікати дітей вкрай важливо.

Звісно, що хоч війна і змістила акценти громадян, але ряд проблем потребували вирішення. Зокрема ямковий ремонт дороги Т-0712 Перечин – Свалява, а саме на проблемну ділянку – с. Тур’є Ремети та заміну труб. Завдяки клопотанням та співпраці з народним депутатом від округу №70, конструктивній позиції міністра інфраструктури Олександр Кубракова  найближчим часом будуть задіяні кошти держави на проведення цих робіт. Укравтодор виділив 7 мільйонів гривень Службі автомобільних доріг в Закарпатській області на експлуатацію та утримання доріг в нашій громаді.

Впевнений, що після Перемоги нам вдасться втілити не один проєкт на розвиток інфраструктури наших громад. А поки робимо все можливе аби наблизити цей день і допомагаймо ЗСУ та постраждалим регіонам держави.

Тим часом, мав за честь отримати відзнаку від голови Верховної ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування, а також від військових та Закарпатської облради за вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху, активну благодійну і гуманістичну діяльність спрямовану на підтримку ВПО та Збройних сил України.

Ствердно заявляю, що я особисто та команда Президента в обласній раді продовжуватимемо конструктивно виконувати депутатські повноваження та об’єднано працювати і робити внесок у перемогу України над російським ворогом, що прийшов зі зброєю в руках знищити нашу державність та народ. У єдності наша сила.

 Слава Україні! Героям Слава!

депутат Закарпатської обласної ради                    Михайло ЛАБА