Звіт депутата Закарпатської обласної ради  VІIІ скликання СУШКО Андріани Антонівни

Print Friendly, PDF & Email

Звіт
депутата Закарпатської обласної ради
  VІIІ скликання
СУШКО Андріани Антонівни, члена фракції політичної партії «За Майбутнє».

Звітний рік: грудень 2021 –  грудень 2022 року

Свою діяльність здійснюю відповідно до Конституції України, Законів України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про місцеве самоврядування в Україні», інших законів України, Регламенту роботи Закарпатської обласної ради VІIІ скликання,  окремих рішень сесії та розпоряджень голови ради.

2 грудня 2021 року – обрана на посаду заступника голови Закарпатської обласної ради VІIІ скликання.

 У звітному періоді Закарпатською обласною радою ухвалено  262 рішення. Проведено: 8 пленарних засідань ради, серед яких – 3 позачергові сесії. Наразі триває міжпленарний період 8-ї сесії обласної ради, яка розпочала свою роботу 03.11.2022. За цей період відбулося п’ять засідань президії обласної ради та загалом проведено 74 засідання постійних комісій ради.

Серед комісій, які курирую:

Постійна комісія обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, нагороджень, правових питань та антикорупційної діяльності
(голова – Якушева Єва Михайлівна) – проведено 6 засідань комісій.

Постійна комісія обласної ради з питань освіти, науки, духовності і національних меншин (голова – Орос Ільдіко Імріївна) – проведено 4 засідання комісії.

За звітний період брала активну участь у роботі Української асоціації районних та обласних рад, а також Асоціації міст України щодо реалізації бюджетної політики і відстоювання прав органів місцевого самоврядування у громадах, делегування повноважень і продовження курсу децентралізації для оперативного і вчасного реагування на непрості виклики сьогодення в умовах війни. З цього приводу залучалася до проведення семінарів і тренінгів для оперативного надання практичної допомоги головам громад Закарпаття, вирішення нагальних питань розміщення ВПО, роботи з благодійниками, правильної організації сесій міських і районних рад.

За цей період здійснила низку заходів у напрямку міжнародної співпраці та інвестицій:

  • була залучена у роботі «робочої групи» за участі словацького уряду щодо врегулювання потоку ромського населення через українсько-словацький кордон і облаштування хабу;
  • спільно з Генконсулом Польщі у Львові Елізою Дзвонкевич вивчали стан справ із проживання вимушених переселенців у навчальних закладах Ставненської сільської територіальної громади;
  • ініціювала звернення щодо прискорення встановлення пункту переходу Лубня – Волосате;
  • брала участь у співпраці з ірландською організацією «Горта» та американською благодійною організацією «Серце до серця» щодо визначення місць встановлення медичних мобільних бригад у зонах бойових дій;
  • ініціювала поглиблення співпраці з Румунією, зокрема комуні Оньчешт, повіту Мараморош спільно з Мальтійською службою допомоги та місцевими депутатами, а також долучилася до акції на українсько-румунському кордоні «Людський ланцюг солідарності з Україною регіонами-побратимами» на День незалежності;
  • внесла пропозиції із вироблення механізмів співпраці Словаччини і України та інтеграції вимушених емігрантів під час проведення Днів України в місті Кошице.

Разом із колегами  брала системну участь у благодійних і культурних акціях, спрямованих на залучення благодійної допомоги. Зокрема, у численних виставках закарпатських митців, художників щодо продажу мистецьких творів для підтримки Збройних Сил України, творчому симпозіумі скульпторів, виставах театру переселенців і багатьох інших. Взяла під особистий контроль облаштування і забезпечення гуманітарною допомогою, наданою міжнародними спільнотами, вимушеним переселенцям, акторам Донецького театру з Маріуполя, які знайшли тимчасовий прихисток у гуртожитку Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Закарпатської обласної ради. Налагодила співпрацю з релігійними організаціями греко-католицької єпархії з обласною владою у напрямку моральної підтримки наших воїнів та вимушених переселенців.

Системно ініціювала питання щодо фінансування  заходів Обласної програми «Турбота», вносила пропозиції щодо її удосконалення з метою оперативного реагування на соціальні виклики, виділення коштів родинам загиблих військовослужбовців, лікування поранених. У зв’язку з цим неодноразово брала участь у засіданнях  постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, учасників АТО/ООС.

Але основним у роботі був і є освітянський  напрямок. У зв’язку із російським вторгненням в Україну та введенням у нашій країні воєнного стану,  пріоритетом для освітньої галузі краю стало забезпечення максимально можливої безпеки кожного здобувача освіти і працівника системи освіти. Організовано та залучено фахівців профільного підрозділу облдержадміністрації  до здійснення заходів із комісійного обстеження закладів освіти на предмет безпечних умов перебування у закладах освіти здобувачів освіти і працівників, зокрема визначення об’єктів, які будуть взяті на облік як споруди подвійного призначення та найпростіші укриття.

Із перших днів війни заклади освіти області стали надійним прихистком для понад 18 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Колективи закладів надавали допомогу і у волонтерських пунктах, де велося комплексне приготування страв, розвантажували і сортували гуманітарну допомогу та співпрацювали з місцевими штабами допомоги для вимушених переселенців. З ініціативи обласної ради у цьому році уперше в області на базі Ужгородського наукового ліцею Закарпатської обласної ради проведено літню математичну і літню школу інформатики для учнів, які у 2021/2022 навчальному році закінчили 6 – 10 класи. Відповідно 257 учнів і понад 200 учнів закладів загальної середньої освіти області, у тому числі і діти із числа внутрішньо переміщених осіб, мали можливість поглибити свої знання, дізнатися багато нового і корисного із царини математики і  галузі інформаційних технологій. Водночас навчання вдалося поєднати зі змістовним дозвіллям. Серед педагогів, які працювали з учасниками шкіл, знані в Україні та області науковці, професори і вчителі-практики.

Через воєнні дії в Україні, замість традиційних вступних випробувань (ЗНО) у 2022 році проводився національний мультипредметний тест (НМТ), за результатами якого в області максимальні 200 балів із предметів тестування здобули 245 випускників закладів загальної середньої освіти. Серед них: 10 учасників отримали по 200 балів з усіх трьох предметів, 49 – із двох і 186 – з одного предмета. За максимальний результат (200 балів) із кожного предмета тестування премією у розмірі 15 тис. гривень було відзначено 31 випускника закладів обласного підпорядкування: 29 – Ужгородського наукового ліцею Закарпатської обласної ради та 2 – Закарпатського обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Красного поля Закарпатської обласної ради.

Як заохочення, грошовими преміями було відзначено також 13 юних науковців, які, захищаючи свої наукові дослідження, вибороли призові місця як на теренах України, так і на міжнародному рівні.

Зокрема, переможці фінального етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України отримали грошові  премії  у розмірі 5 тис. гривень за І місце, 3 тис. грн – за ІІ та 2 тис. грн – за ІІІ місце.

 Усі ці виплати були здійснені завдяки своєчасно внесеним змінам в окремі освітянські програми, які ініціювала я, як депутат і заступник відповідного профілю.

 Так, з метою проведення освітньої діяльності, спрямованої на залучення та підготовку учнівської молоді до наукової і науково-технічної діяльності у 2022  році в області на базі Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради створено Ужгородський науковий ліцей Закарпатської обласної ради. Відповідне рішення 28 липня ухвалили депутати Закарпатської обласної ради у ході пленарного засідання VII сесії.

Наразі у закладі навчаються учні 8 – 11 класів із усієї області, облаштовано пансіон для цілодобового перебування дітей. Заклад здійснює підготовку учнів за фізико-математичним, природничим та суспільно-гуманітарним спрямуванням, є філією Закарпатського відділення Малої академії наук України (далі – МАН України). До проведення освітнього процесу залучено чотирьох кандидатів наук, два педагоги мають почесне звання «Заслужений вчитель України».

За останні п’ять років ліцей займає лідируючі позиції в області за кількістю призерів ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України.

За участю обласної ради, з метою приведення мережі у відповідність до вимог законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», в області вживаються необхідні заходи з розроблення перспективної мережі закладів загальної середньої освіти із визначенням типу закладу (початкова школа, гімназія, ліцей) та з виокремленням із наведеного переліку опорних закладів та їх філій.

Важливим соціальним і освітянським рішенням, ініційованим на сесії обласної ради 23.12.2021 № 525 було створення Домбоківської школи- інтернату з метою реалізації права дітей з інтелектуальними порушеннями на здобуття повної загальної середньої освіти.

 Упродовж звітного періоду систематично проводила прийоми громадян, мешканців свого виборчого округу з різноманітних питань, які стосувалися компетенції обласної ради та, у межах повноважень, залучала до їх розв’язання відповідні обласні структури.

 Слава Україні! Перемога понад усе!!!

 З повагою

Депутат Закарпатської обласної ради                          Андріана СУШКО