Звіт про роботу депутата Закарпатської обласної ради VІІІ скликання ДЕРБАКА Миколи Юрійовича

Print Friendly, PDF & Email

Звіт про роботу депутата Закарпатської обласної ради VІІІ скликання
ДЕРБАКА Миколи Юрійовича

Звітний період: 7 грудня 2021 – 1 грудня 2022 року

Протягом звітного періоду відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», на виконання виборчої програми і доручень виборців,  взяв участь у 5 (із 6) пленарних засіданнях Закарпатської обласної  ради. Також активно долучався до роботи  засідань постійної комісії з питань екології та використання природних ресурсів, секретарем якої мене обрано.

Моя діяльність як депутата обласної ради, перш за все, спрямована на захист інтересів громадян, виконання їхніх доручень у межах депутатських повноважень. У рамках виконання депутатських обов’язків вивчав та  вносив пропозиції з розв’язання проблемних питань гірської Міжгірщини, долучався до підготовки і проведення різнопланових заходів, ініційованих обласною радою, а також тих, які здійснюються  на території Хустського району, Колочавської та Синевирської сільських територіальних громад.

Упродовж звітного періоду був серед інціаторів та здійснював реалізацію низки фундаментальних проєктів, спрямованих на розвиток закарпатського краю. Особливу увагу приділяв запитам з екології,  інвестиційній політиці та питанням воєнного характеру, які є невід’ємною частиною сьогоднішнього життя і важливою соціально-економічною його складовою.

На вимогу дня спільно з колегами ретельно вивчав актуальні питання, опрацьовував зауваження, готував пропозиції та брав активну участь в обговоренні проєктів рішень, які виносились на розгляд сесії. Найбільш важливими в умовах воєнного стану є визначені пріоритетні видатки місцевих бюджетів, кошти яких скеровано першочергово на потреби військових та на утримання внутрішньо переміщених осіб у громадах і обласних комунальних закладах.

Крім цього, попри функціональну спрямованість комісії, у якій працюю, вносив й інші актуальні пропозиції з важливих питань регіональної економічної політики, міжрегіонального транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації.

Важливим у депутатській роботі є звернення до різних державних установ та організацій з вирішення проблемних питань розвитку територій.   Тому комісією  здійснюються і  контрольні функції за виконанням рішень ради,  заслуховуються звіти про виконання профільних обласних програм, вносяться пропозиції з формування питань порядку денного сесій, створюються робочі групи, контрольні комісії.

Разом з колегами вивчав та вносив пропозиції з подальшого розгляду таких профільних питань: звернення до Міністерства довкілля та природних ресурсів України, державного агентства лісових ресурсів України щодо вжиття заходів зі збереження Державного підприємства «Воловецьке лісове господарство»,  про затвердження проєкту округу та зони санітарної охорони ділянки Косинського родовища, де розташовані свердловини № 27 Т та №29 Т, а також підтримав  інші невідкладні ініціативи депутатів, що потребували розгляду у сесійній залі.

Як директор національного природного парку «Синевир», вважаю за необхідне активізувати природоохоронну роботу, спрямовану на розвиток галузі та дотримання законодавства у сфері природно-заповідного фонду. Зокрема, останніми роками впритул опікувався питаннями та здійснював необхідні заходи, повязані з  продовженням відновлювальних робіт з реконструкції Музею лісу і сплаву Національного природного парку «Синевир». Однак, повномасштабна російська війна внесла свої корективи щодо реалізації давно назрілого проєкту.

Загалом у процесі основної та депутатської діяльності, активно долучався до вирішення нагальних проблем екології в цілому та природоохоронній галузі зокрема. І тому набуті у процесі багаторічної діяльності  знання і досвід скеровую у позитивне русло і  використовую як секретар профільної комісії при розгляді  питань, що стосуються подальшого розвитку охорони природи Закарпатської області. Насамперед йдеться про відповідальне ставлення до довкілля та зберігання природи від засмічення побутовими відходами.  У зв’язку з цим, за моїм сприянням проведено понад десяток екологічних та еколого-просвітницьких акцій. Неодноразово брав участь в засіданнях кругих столів, семінарах, конференціях та форумах, які присвячено цій тематиці.

Спільно з колегами по депутатській фракції політичної партії «СЛУГА НАРОДУ» прагну максимально втілити у життя заплановані проєкти соціально-економічного розвитку та виправдати довіру виборців. Заради цього наполегливо шукав шляхи вирішення нагальних проблем мого виборчого округу в соціальній сфері, промисловому секторі, галузях охорони здоров’я, освіти та культури, звертаючись до керівництва області, профільних управлінь облдержадміністрації. Таким чином вдалося поєднати запити виборців із можливостями обласних структур, відповідно до компетенції та повноважень,  та завдяки порозумінню з відповідальними фахівцями знайти повну  підтримку із втілення низки актуальних проєктів.

Вважаю, що лише тісна співпраця дає змогу вирішувати насущні завдання, адже саме партнерські відносини, об’єднання й координація зусиль і ресурсів та спільної відповідальності є запорукою важливих позитивних змін у наших громадах і суспільстві загалом.  Тому сьогодні, саме завдяки спільній взаємодії усіх гілок влади разом  вирішуємо питання із належного утримання закладів освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення  та ін.

Утім моя діяльність не обмежується лише участю у сесійних засіданнях чи роботою у комісіях ради. Здійснення повноважень депутата проводиться також через зустрічі з виборцями, колегами-партнерами, волонтерами тощо.  Я завжди відгукувався на запрошення громадських організацій щодо участі у роботі круглих столів, конференцій та форумів.

Одним із векторів депутатської діяльності є також і допомога ЗСУ, українським воїнам, внутрішньо переміщеним особам, багатодітним родинам, інвалідам, людям похилого віку, дітям-сиротам та іншим потребуючим. Саме тому як депутат обласної ради разом з відповідними районними службами, очільниками територіальних громад вивчав проблемні питання соціального захисту вказаних пільгових категорій громадян, шукав шляхи їх вирішення, сприяв зменшенню соціальної напруги з окремих проблемних питань сьогодення та поліпшенню рівня життя людей.

Так, окрім вирішення низки питань, що стосуються соціального захисту, транспортного сполучення, працевлаштування – намагався максимально допомогти мешканцям району, які потребують дороговартісного лікування, а також фінансово підтримати сім’ї військовослужбовців, рідні яких знаходяться у зоні бойових дій. Враховуючи запити та потреби виборців, які опинилися у скрутному становищі, ефективно виділяв кошти із депутатського фонду. Певні матеріальні ресурси були надані також на відповідні клопотання і спрямовані на потреби нужденних. Для врахування думки сільських мешканців неодноразово проводив як загальні зустрічі з активами громад, так і організовував особисті виїзні прийоми з вивчення та  вирішення наболілих проблем життєдіяльності району.

З мого боку також надається активна підтримка українських  військовослужбовців, зокрема налагоджена тісна співпраця з воїнами 72-ої окремої механізованої бригади. Разом з колегами-партнерами, волонтерами неодноразово відвідували зону бойових дій, куди доправляли бійцям вкрай необхідну допомогу.

Водночас, упродовж звітного періоду депутатської роботи, моїми помічниками надано десятки юридичних консультацій та направлено у відповідні інстанції необхідні депутатські звернення щодо вирішення різних питань, які ініціювали мешканці округу. Жодна заява, усне чи письмове звернення не залишилося без уваги, оскільки намагаюся якомога максимально допомогти заявникам та посприяти своїм виборцям у вирішенні їх проблем.

Майже щомісяця проводжу особисті прийоми громадян та здійснюю виїзні зустрічі з виборцями,  за результатами яких – розглянуто понад  50 звернень громадян стосовно питань медичної допомоги, житлово-комунальних проблем, питань соціального захисту, пенсійного забезпечення тощо.

Я особисто завжди відкритий до співпраці,  схвально сприймаю  пропозиції та проєкти, спрямовані на поліпшення економічного потенціалу нашого регіону та розвиток усіх його сфер.

Звітуючи про результати своєї діяльності, намагався стисло окреслити найвагоміші  здобутки року, залишаючи поза кадром інші, які, я певен, мої виборці бачать та знають. Тим більше, що про свою діяльність публічно розповідаю на офіційному сайті  підпорядкованої мені установи та на сторінці у Фейсбук.

Все, що вдалося зробити – результат тісної співпраці з виборцями. Рішення, що приймалися, відповідали інтересам наших жителів. Усі ми разом натхненно працювали, намагаючись у цей скрутний воєнний час вирішувати вкрай важливі питання.  Це все –  маленькі перемоги, які надихають на подальші більші звершення та здобуття Великої Перемоги. Вдячний всім, хто долучався, підтримував, допомагав.

 

Депутат Закарпатської обласної ради                              Микола ДЕРБАК