Звіт про роботу депутата Закарпатської облради VIII скликання Синетара Івана Івановича за 2021-й рік

Print Friendly, PDF & Email

Обраний депутатом Закарпатської облради від Тячівського району від Закарпатської обласної організації політичної партії «Слуга Народу». Член фракції «Слуга Народу» в обласній раді. 

Головний акцент у депутатській діяльності: робота на окрузі. З громадами Тячівщини, їхніми керівниками, депутатами та жителями завжди на зв’язку. Серед найважливіших втілених напрямків та завдань, над якими працюю зараз:

  • Оснащення району сучасним спецтранспортом: шкільними автобусами та каретами швидкої. За останній рік за фінансування державного, обласного та частково місцевих бюджетів Тячівщина отримала 10 нових машин:

4 шкільні автобуси уже використовують: Вільховецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Дубівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів; Углянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів; Середньоводянський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Солотвинської селищної ради.

6 швидких для системи екстреної медичної допомоги району в: Тересві, Буштині, Лопухові, Тячеві, Нересниці та Чумалеві.

  • Передача Тереблянського кварталу на баланс Буштинської громади. 8 багатоквартирних будинків на 116 осель, 17 індивідуальних помешкань, школа та садок функціонуватимуть як єдиний комплекс на користь громади та району – залагоджуємо юридичні нюанси, беремося до відновлення частково понищеного майна та шукаємо інвесторів для розвитку. Йдеться про солерудник та алергологічну лікарню.
  • Реставрація найстарішого дерев’яного храму Закарпаття – церква святого Миколая Чудотворця стане музеєм, сюди повернуть іконостас, зробимо її туристичною родзинкою Углянщини! Нещодавно вдалося включити відновлення храму в програму “ЄВРОРЕГІОН КАРПАТИ-УКРАЇНА” і подати на участь у “Великій реставрації”. Також вдалось виділити 150 тис.грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації.
  • Сприяння у виділенні майже майже 50 млн.грн. для ремонту основних доріг району. Дякую колегам-депутатам за підтримку. 580 тисяч пішли на завершення ремонту шляху Тячів-Округла-Вільхівці-Лази. 12 млн. грн. -на ремонт шляху Синевир-Колочава-Буштино. Останній, до речі, вдалось включити до проекту “Мале Карпатське коло”, який допоможе розкрити туристичний потенціал, зокрема, і Тереблянської долини. Понад 30 млн.грн. вдалось залучити на цьогорічний капремонт найбільш зруйнованих відрізків дороги Колочава-Усть-Чорна-Калини-Бедевля. Йдеться про понад 1,5 км у Дубовому, 2 км на відрізках Ганичі-Нересниця та Біловарці-Добрянське. З останнього – виділення 500 тис.грн. на ремонт відрізку дороги Угля-Велика Уголька. Стан дорожного покриття настільки незадовільний, що потрібно було якомога швидше віднайти фінансування, щоб ремонт був якісним та оперативним.
  • Збереження Углянської дільничної лікарні. Попри труднощі, заклад працює і готується до збільшення пакетів НСЗУ. Укладений договір на стоматологічний та амбулаторно-поліклінічний пакети, з наступного року колектив планує виконати умови і отримати можливість надання хоспісної допомоги. За останні пів року разом з головою Углянської громади Іваном Немешем, місцевими депутатами, колективом лікарні провели велику роботу щодо приведення закладу до умов, які вимагає Нацслужба здоров’я України. Зокрема, йдеться про облаштування пандусів та спеціальних вбиралень, закупівлю інструментів, дефибрілятора, фетального монітора, набору для трахеотомії, ручного апарату для штучної вентиляції легень. З розширенням пакетів, сподіваюсь, вдасться повернути й персонал, який через перехідний період довелось скоротити. Загалом, збереження ланки місцевих лікарень Тячівщини – один з моїх пріоритетів у депутатській діяльності.
  • Добудова та введення в експлуатацію школи у Тернові на Тячівщині. Разом з головою Нересницької громади Василем Гасинцем неодноразово відвідували будівництво та ставили завдання підряднику. У 2021 він освоїв майже 4 млн.грн. За ці гроші, зокрема, завершили монтаж системи електропостачання, пробурили свердловину для водопостачання, провели благоустрій території. Труднощів було чимало, недоліки – доводилось усувати дуже оперативно. Та результат є! Добудова лікарської амбулаторії з перепрофілюванням під навчальний заклад в с. Терново, – так називається проект, – входить до переліку об’єктів «Великого будівництва», – завершили вчасно! Уже з вересня заклад прийняв перших учнів.
  • Початок відродження Буштинського парку – великий і потрібний проект, який розпочали разом з головою громади Русланом Янчієм, всією Буштинською громадою, народними депутатами та всіма небайдужими. Піднімаємо юридичну документацію, впорядковуємо статус земель та площ користування. Хочемо повернути територію у першопочаткову стадію – зробити парк цілісним, об’єднавши всі його частини одним статусом пам’ятки садово-паркового мистецтва. Є труднощі через передачу деяких клаптиків землі з одних рук в інші. Але, переконаний, знайдемо спільну мову з усіма зацікавленими заради спільної доброї справи. Наша ціль – повернути все у власність громади, відновивши це місце. Щодо фінансування. Залучати будемо як приватні кошти, інвесторів, так і державні програми. Уже виділено близько 300 тисяч на відновлення пішохідних зон парку. Свою підтримку засвідчили народні депутати України від “Слуги Народу” від Закарпаття та голова облради Олексій Петров.
  • Соціальна допомога закарпатцям. З депутатського фонду вже виділено загалом майже 60 тис.грн. на лікування важкохворих та адресну матеріальну допомогу землякам. Наразі на розгляді ще понад три десятки звернень, тож до кінця року сума допомоги збільшиться.

Основні напрацювання в облраді, комісії регіонального розвитку, адмінтериторіального устрою, комунального майна, приватизації, агропромислового комплексу, розвитку села та земельного устрою та Наглядовій раді Комунальної установи “Управління спільною власністю територіальних громад, сіл, селищ та міст області”:

  • Взяв участь у 8 засіданнях сесії облради. Усього за звітний період їх було 9. Одне пропустив через стан здоров’я.
  • Подав 4 депутатські запити, зокрема, щодо коштів на ремонт доріг та розвитку туризму на Тячівщині. Також – 2 звернення. Щодо відновлення доріг у Буштині та Угольці.
  • Подав на засідання сесій 11 проектів рішень. Більшість стосуються передачі нерухомого майна в оперативне управління місцевих громад, а також оптимізації роботи деяких комунальних підприємств обласної ради.
  • Ініціював та особисто взяв участь у розробці та затвердженні Стратегії управління обласним майном. Йдеться про детальний довгостроковий документ у кількох напрямках – управління майном, передача об’єктів громадам та інвесторам, оновлений штатний розпис, функціонал та методика нарахування орендної плати.
  • Ініціював процес реформування Комунальної установи “Управління спільною власністю територіальних громад”. Переходимо на сучасні методи управління та утримання. Плануємо оптимізацію та передачу частини послуг, як прибирання, поточні ремонти та охорона, на аутсорс, розраховуємо на економію у майже 5 млн.грн.
  • Ініціював щотижневі виїзні засідання комісії. Загалом, їх було вже 17. Разом з колегами хочемо скласти реальний реєстр об’єктів. І відразу зазначу: наразі прийняли рішення зробити пріоритетом передачу їх громадам та державно-приватне партнерство, а не продаж.
  • Ініціював створення робочої групи з аудиту ефективності управління обласними комунальними підприємствами. Наша мета: зробити діяльність кожного обласного закладу максимально корисною та ефективною.

І надалі працюватиму задля добробуту жителів Тячівщини та області, реалізації інфраструктурних та соціально-культурних проектів, покращення рівня послуг у медичній та освітній сферах.