Енергетична безпека Закарпаття, будівництво реабілітаційного центру в Ужгороді та партнерство Закарпаття та громад нашого краю з німецькими федеральними землями та містами – питання, які обговорювали сьогодні перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета та заступник голови ОВА Василь Іванчо під час зустрічі з представниками громадської організації «Партнерство Німеччина -Україна/Молдова».
За останні 2 роки до Закарпаття релоковано понад 400 підприємств – які переїхали, перевезли устаткування, персонал та змогли відновити свою роботу. Внаслідок цього суттєво зросли відрахування до місцевих бюджетів, постійно створюються нові робочі місця. Щоб у цей складний час й надалі розвиватися, бізнес готовий за власний кошт забезпечувати себе альтернативними джерелами енергії – зокрема, газовими генераторами. Такі пристрої виробляються у Німеччині і користуються чималим попитом. Представники німецької делегації могли би посприяти у максимально швидкому постачанні цих перетворювачів до Закарпаття, адже це питання пріоритетної важливості.
Для реабілітації військових нині в Ужгороді вже реалізовується проєкт «4.5.0. Recovery Center». Він передбачає глибоку реновацію будівлі та території колишнього пологового будинку. Участь у зведенні реабілітаційного центру беруть 5 країв та МЗС Чеської республіки. Угорщина, Австрія та одне із польських воєводств заявили про бажання також долучитися до реалізації цього проєкту. Перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета закликав представників німецької делегації поширювати інформацію про цей важливий проєкт у Німеччині серед керівників федеральних земель, фінансистів та благодійних організацій, а також надати контакти німецький реабілітаційних центрів, які готові були би поділитися досвідом із закарпатськими медиками-реабілітологами.
Андрій Шекета також поінформував німецьких гостей про зацікавленість як Закарпаття в цілому, так і окремих територіальних громад краю, налагодити тісну співпрацю із федеральними землями та містами Німеччини. Це б дозволило активізувати культурні, спортивні, бізнесові, наукові зв’язки.