22 січня 2020

Туризм і рекреація

четвер, 5 травня 2011

Розвиток туризму та курортно-рекреаційної галузі є одним з пріоритетних напрямів розвитку області.

Туристично-рекреаційний комплекс області допомагає у вирішенні загальних проблем зайнятості населення краю, так за січень-вересень 2010 року в галузі створено 157 робочих місць.

З року в рік туристичний потенціал Закарпатської області нарощується. На сьогодні мережа санаторно-курортних, туристично-рекреаційних та готельних закладів області нараховує 356 об′єктів, в яких одночасно можна розмістити близько 20 тис. осіб.

Оздоровчі заклади області нараховують 32 об’єкти, що складає 9 відс. від загальної кількості об’єктів туристично-рекреаційної галузі області. Найбільш розвинута мережа закладів даного профілю у Свалявському, Мукачівському, Хустському та Тячівському районах (24 об’єкти), які забезпечують 50 відс. ліжкового фонду області.

Рекреаційні заклади області нараховують 103 об’єкти, що складає 29 відс. від загальної кількості об’єктів туристично-рекреаційної галузі області. Найбільш розвинута мережа закладів даного профілю у Тячівському, Міжгірському, Свалявському та Перечинському районах (69 об’єктів), які забезпечують 34 відс. ліжкового фонду області.

Туристичні заклади області нараховують 221 об’єкт, що складає 62 відс від загальної кількості об’єктів туристично-рекреаційної галузі області. Найбільш розвинута мережа закладів даного профілю у Рахівському, Свалявському районах та місті Ужгород (105 об’єктів), які забезпечують 43 відс. ліжкового фонду області.

Станом на 01.10.2010 р. в області ліцензії на туристичну діяльність отримало 110 суб’єктів туристичної діяльності (29 – туроператорів та 81 – турагент), 16 з них отримало ліцензії протягом 9 місяців 2010 року.

В області створено 15 туристично-інформаційних центрів. Протягом 9 місяців 2010 року відкрито 5 туристично-інформаційних центрів, а саме в м.Ужгород, с. Пийтерфолво Виноградівського району, с.Ділове Рахівського району, с. Гукливий Воловецького району та с. Яноші Берегівського району.

Протягом 2010 року сертифікати відповідності на послуги з тимчасового розміщення (проживання) та послуги харчування отримало 59 суб’єктів туристичної діяльності області.

Для пропаганди наявного туристично-рекреаційного потенціалу та можливостей Закарпаття протягом 2010 року підготовлено та видано туристичний каталог „PRO Туризм та розваги. Закарпаття 2011” та новий каталог з сільського туризму „Закарпатські села запрошують на відпочинок”,  а також два банери – „Закарпаття – край чудес” та „Активний відпочинок на Закарпатті”.

З метою сприяння підвищенню туристичного іміджу та належного представлення туристично-рекреаційного потенціалу краю, прийнято участь у XIV міжнародній туристичній виставці-ярмарку „Vacations” (в м.Ніредьхаза, Угорщина), XVІ міжнародній туристичній виставці „Україна – Подорожі та Туризм” (в м.Київ), 13-й міжнародній ярмарці туристичних послуг „ОТДЫХ – 2010” (в м. Минск, Білорусь); спеціалізованій виставці „Туризм. Відпочинок. Охота. Рибалка” (в м.Донецьк ); виставці-турсалоні „Відпочинок  в Україні 2010. Полтавщина запрошує!” (в м. Комсомольськ Полтавської області); ІІ-ій Західноукраїнській туристичній виставці-фестивалі (в м.Тернопіль); Міжрегіональному туристичному форумі (в м.Чернігів).

З метою популяризації туристичного потенціалу Закарпатської області організовано та проведено рекламно-інформаційний тур для представників туристичного бізнесу Угорщини.

Організовано та проведено Міжнародну конференцію „За сприятливе природне середовище українсько-угорського прикордоння” (готель „Золота гора”, Ужгородський район). На конференції було обговорено ряд питань пов’язаних із захистом навколишнього середовища, екологією, водним господарством у контексті транскордонного співробітництва між прикордонними регіонами України та Угорщини.

Відкрито еколого-освітній центр „Центр Європи” та проведено засідання круглого столу „Транскордонна співпраця та сталий розвиток у Карпатах” (с.Ділове Рахівського району). У зазначеному заході активну участь взяли представники туристичного бізнесу з Німеччини, Словаччини, Румунії. Зокрема, у ході переговорів з німецькою стороною домовлено про налагодження співробітництва у сфері розвитку сільського зеленого туризму.

Проведено  міжрегіональний інвестиційний форум „Пріоритетні напрямки забезпечення подальшої інтеграції України у європейську та світові економічні системи. Туризм, енергетика, транспорт – сучасний стан та нові інструменти стимулювання розвитку регіонів”. В рамках форуму під час засідання тематичної секції на тему „Перспективи розвитку туризму в Закарпатській області, проблемні питання та шляхи їх вирішення” було презентовано 9 інвестиційних проектів туристично-рекреаційної галузі області.

У вересні 2010 року на території Ужгородського замку та Закарпатського музею народної архітектури та побуту організовано та проведено Дні туризму на Закарпатті у рамках святкування Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні. Протягом вищезазначених святкувань відбулися наступні заходи:

- ІХ Міжнародна виставка-ярмарок „Тур’євроцентр – Закарпаття 2010”. У виставці-ярмарку взяли участь представники з 15 регіонів України: Донецька, Запорізька, Івано-Франківська, Київська,  Кіровоградська, Львівська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Черкаська, Чернігівська, Чернівецька області, м.Севастополь, м.Черкаси та з 7 країн Європи: Австрії, Італії, Росії, Румунії, Словаччини, Угорщини, Хорватії;

- ярмарок сільського туризму, учасники якого презентували послуги сільського туризму, майстер-клас приготування національних страв, майстер-клас виготовлення сувенірної продукції. Гості та відвідувачі ярмарку ділилися досвідом з питань розвитку туризму в сільській місцевості, сільські господарі гостинно запрошували на відпочинок у Закарпаття, обмінювалися контактними телефонами;

- ярмарок-продаж туристичного продукту для суб’єктів туристичної діяльності (work-shop), мета якого полягала у заключенні угод між представниками туристичного бізнесу на обслуговування туристів;

- прес-конференція організаторів проведення Днів туризму на Закарпатті;

- міжнародна конференція „Використання замкових споруд в туристичній галузі”;

- інвестиційний форум на тему: „Перспективи розвитку туристично-рекреаційної галузі в Закарпатті, проблемні питання та шляхи їх розвитку”;

- Всеукраїнська туристична естафета „Феєрія єдності”, знаковим стало те,  що із м.Севастополь в область завітала Всеукраїнська туристична естафета „Феєрія єдності”, у вигляді Всеукраїнської акції, присвяченої святкуванню Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні. Протягом  року вирішиться питання щодо визначення  наступної  області, яка прийме естафету від Закарпаття;

- рекламно-інформаційний тур для учасників виставки-ярмарку з регіонів України та представників засобів масової інформації. Під час туру учасники ознайомлені з природним потенціалом та туристично-рекреаційними можливостями Міжгірського району.


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору