Депутати прийняли рішення про підтримку бізнесу області в умовах воєнного стану

Print Friendly, PDF & Email

За таке рішення нині проголосували депутати обласної ради у ході пленарного засідання 7-ї сесії облради. Рішення націлене на збільшення кола правовідносин оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області, до яких можуть бути застосовані заходи із підтримки діяльності суб’єктів господарювання та території Закарпатської області в умовах дії правового режиму воєнного стану.
 
Документом зокрема встановлено, що фізичні особи та фізичні особи-підприємці, які були призвані або прийняті на військову службу після оголошення воєнного стану та які є орендарями майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області, за договорами оренди, чинними на момент прийняття цього рішення або укладеними після прийняття цього рішення, звільняються від сплати орендної плати у повному обсязі незалежно від факту здійснення господарської діяльності.
 
Також фізичні особи та суб’єкти господарювання, що звернулися із відповідними заявами про неможливість виконання своїх зобов’язань за договорами, за умови та з моменту отримання інформації про перебування відповідних суб’єктів на військовій службі від таких суб’єктів або членів їхніх родин.
 
Документом передбачено, що орендна плата, за користування зазначеним майном, визначена договорами оренди, чинними на момент прийняття цього рішення або укладеними після прийняття цього рішення, підлягає зменшенню на 50%, крім випадків, коли орендна плата, становить 1 гривню на рік та випадків втрати чинності договорами до 19.05.2022.
 
Рішенням врегульовані умови звільнення від обов’язку сплачувати орендну плату, зарахування орендної плати за майбутні розрахункові періоди, тощо.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради