Депутати Закарпатської та Івано-Франківської обласних рад ділилися досвідом

Про шляхи ефективної регіональної та міжнародної співпраці йшлося сьогодні під час зустрічі керівництва та депутатів Закарпатської та Івано-Франківської обласних рад.

Закарпатські парламентарі ділилися досвідом роботи у транскордонній співпраці, участі у міжнародних програмах та проєктах, а також роботи агенцій регіонального розвитку. Модератор зустрічі – виконуючий повноваження голови Закарпатської обласної ради, Андрій Шекета окреслив алгоритм напрацювання та реалізації ініціатив, навів приклади найбільш успішних кейсів та ефективну співпрацю обласної ради з громадами. Основні фактори:

Участь у трьох транскордонних програмах Європейського Союзу: Interreg Next «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна», «Україна-Румунія», «Польща-Україна», а також у Дунайській транснаціональній програмі.

Ефективне функціонування Єврорегіонального об’єднання територіального співробітництва «ТИСА», яке було створене спільно органами місцевого самоврядування Закарпаття та Угорщини. Завдяки цьому дієвому інструменту впроваджується проєкт будівництва сміттєпереробного заводу, який обслуговуватиме 27 громад у Берегівському районі.

Успішна реалізація великих інфраструктурних проектів та підтримка обласної ради різноманітних ініціатив комунальних підприємств та територіальних громад у залученні іноземних інвестицій.
Командна робота установ обласної ради: Агенції регіонального розвитку Закарпатської області та Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради.

Під час зустрічі куратор проєкту «4.5.0. Recovery Center» Тарас Гайдук презентував гостям проєкт будівництва реабілітаційного центру для військових в Ужгороді, детально зупинившись на умовах, які планується там створити та залученні фінансування.

У рамках візиту буде презентовано роботу закладу вищої освіти «Академії культури і мистецтв» Закарпатсткої облради у сфері міжнародної діяльності та результати провадження Обласної клінічної лікарні ім. Новака проектів у рамках програми « Угорщина- Словаччина – Румунія-Україна».