Допомога сім’ям загиблих та питання конкурентоспроможності медустанов: засідала профільна комісія облради

Про це та інші актуальні для медичної сфери області питання йшлося сьогодні, 3 травня, на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, учасників АТО/ООС.

Найперше обласні депутати Ольга Олексик (голова комісії), Федір Яринич, Євген Мешко, Єлизавета Біров затвердили надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих мешканців Закарпатської області – учасників військових дій у рамках Регіональної програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2022 – 2024 роки.

Серед актуальних питань – інформація в. о. директора КНП «Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» обласної ради Романа Маляра про стан справ у закладі, виплату заробітної плати медперсоналу, надання платних послуг. За словами керівника – наразі вжито заходи, які дозволили закладу заробляти від надання медпослуг. Однак є потреба у додаткових коштах для надання послуг пільговим категоріям громадян. Відтак члени комісії погодили тарифи на платні медичні стоматологічні послуги стоматполіклініки та рекомендували доопрацювати фінансовий план закладу на поточний рік.

Члени комісії обговорили поточну ситуацію в окремих медзакладах області та дійшли висновку, що для ефективної роботи їх потрібно об’єднати із більш потужними й спроможними. Також порушувалося питання про звернення до НСЗУ з питань перерахунку фінансових надходжень через нестачу коштів для забезпечення ефективної роботи КНП.

Так, обласні депутати разом із керівницею КНП «Обласний госпіталь ветеранів війни» Закарпатської обласної ради Вікторією Фущич конструктивно обговорили можливі варіанти спроможності закладу зі збереженням основної функції – надання реабілітаційної допомоги пацієнтам, у т.ч. військовослужбовцям. Для цього керівник закладу залучатиме також і кошти транскордонних проєктів.

Задля якісної медичної допомоги члени комісії ініціюють об’єднати на базі КНП «Закарпатський обласний медичний центр психічного здоров’я та медицини залежностей» такі заклади облради: «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги с. Вільшани» та «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги м. Берегова».

Володимир Чубірко презентував своє бачення роботи медустанов, власниками яких є облрада, та запевнив у підтримці усіх конструктивних пропозицій з розвитку сфери охорони здоров’я в області. Він наголосив, що питання оптимізації лікарень потрібно розглядати на найближчій сесії облради. Заступник голови Василь Дем’янчук підкреслив на важливості об’єднання закладів за профільним принципом та інвестування в сучасне обладнання й оновлення матеріально-технічної бази задля їх конкурентоспроможності. Відтак профільна комісія напрацювала важливі рекомендації, які скерувала на розгляд галузевого органу управління.

Участь у засіданні узяли також керівники профільних департаментів ОВА та окремих КНП Закарпатської облради.