Громадське обговорення проєкту рішення Закарпатської обласної ради

Метою прийняття рішення є ефективне використання матеріально технічної бази закладу з урахуванням норм частини другої статті 61 Закону України „Про повну загальну середню освіту”.

Рішення розроблено відповідно до Законів України „Про освіту”, „Про повну загальну середню освіту”, Положення про спеціальну школу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року № 221 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2021 року № 1132).

Разом з тим в області функціонує Домбоківська спеціальна школа І – ІІ ступенів Закарпатської обласної ради, де у 2023/2024 навчальному році навчалося та проживало в пансіоні 35 дітей з інтелектуальними порушеннями. Потужність закладу становить 84 вихованці.

Враховуючи зазначене, немає потреби у функціонуванні в області двох інституційних закладів для дітей з інтелектуальними порушеннями, оскільки в області щорічно розширюється мережа інклюзивних класів у закладах загальної середньої освіти та інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти.

Зауваження та пропозиції до зазначеного проєкту стандарту приймаються у довільній формі до 1 грудня 2024 року на електронну адресу: admin@zak-rada.gov.ua

Результати обговорення будуть розміщені на офіційному веб-сайті не пізніше ніж через два тижні після прийняття рішень за результатами обговорення.

Проєкт рішення

Пояснювальна записка