Громади Ужгородщини зібралися на зустріч-форум у Перечині

Print Friendly, PDF & Email

У Перечині з ініціативи голови Закарпатської облради стартувала комунікаційна зустрічі-форум з місцевими громадами Ужгородського району щодо їх діяльності у сфері транскордонної співпраці та підвищення фінансової спроможності в умовах воєнного стану.
 
Учасників привітав Перечинський міський голова Іван Погоріляк. Він повідомив, що наразі Перечин має угоди про співпрацю з 13 регіонами Євросоюзу. Він висловив великі сподівання на плідну роботу та побажав представниками громад добрих результатів роботи.
 
У свою чергу голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко наголосив на важливості пошуку партнерів по той бік кордону для участі у програмах за участю закарпатських громад з представниками регіонів Румунії, Словаччини та Польщі. Свого часу голова облради познайомив голову Перечинської громади з керівництвом міста-побратима Світава з Чеської Республіки.
 
“Ми тримаємо зв’язки прикордоннимм регіонами всіх наши сусідів з ЄС. Тому усі, хто зацікавиться цими програмами, можуть розраховувати на мою особисту допомогу у пошуку партнерів”, – розповів Володимир Чубірко.
 
“Закарпаття – чудовий край, тут живуть чудові люди. Тому ми приїхали, щоб змотивувати вас в участі у програмі Польща-Україна. Чекаємо ваших ідей та проектів”, – сказав Лєшек Буллєр – директор Центру європейських проєктів.
 
Поисутнвй на зустрічі Томаш Коваль, консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові зауважив, що Закарпаття має найбільші шанси і можливості участі у грантовій програмі за участю Польщі.
 
“Гріх не використовувати такі можливості. Тим більше, що Програма потребує заміни компоненту Білорусі, у тому числі у партнерстві з польським Білостоком. Наше спільне місце, як сумідів у ЄС та НАТО”, – зауважив Коваль.
 
Куратор транскордонної співпраці у Закарпатській облраді Андрій Шекета закликав голів громад поспішити з використанням відкриття вікна можливостей для подачі заявок. “Приємно, що тут є представники і громад з досвідом і нових громад. Тому хочу закликати ділитися цим досвідом. Адже якщо чим більше громад закріпляться за проектами, від цього виграє ваш сусід та громада Закарпаття”.
 
Учасників зустрічі привітали депутати облради Наталія Шетеля та Зоя Темнохудова. В зустрічі також беруть участь депутати Мирослава Ливч, Андрій Андріїв, Ярослав Шукаль та Михайло Лаба, представники громад Закарпаття й експерти.