Іван Синетар зустрівся з представницею Міністерства промисловості і торгівлі Чеської Республіки Роксоланою Дриндак

Print Friendly, PDF & Email

Зустріч відбулась у рамках форуму ReBuild Ukraine у Варшаві. Як віцепрезидент з питань відбудови України українського нацкомітету Міжнародної Торгової Палати – ICC Ukraine та депутат Закарпатської обласної ради Іван Синетар взяв участь у заході 14-15 листопада.

З Роксоланою Дриндак обговорили проєкти чеського уряду з допомоги Україні. Міністерство промисловості Чехії наразі концентрує ресурси на дієвих програмах з навчання українського бізнесу та обміну досвідом, а також готове надавати модульне медичне обладнання громадам. Загалом, орієнтуються на корисні, швидкі в реалізації, проєкти на суми 80-90 тисяч євро кожен.

Також говорили про співпрацю з Міністерство зовнішніх справ Чехії, яке виділяє на проєкти для України півмільярда чеських крон, тобто орієнтовний бюджет  кожного проєкту складе близько чотирьохсот тисяч євро. Вони також будуть різноплановими, наразі не йдеться про якусь одну вузьку сферу допомоги.

Також Іван Синетар провів кілька інших продуктивних зустрічей. Зокрема:

  • з італійськими партнерами, що готові просувати український бізнес у країнах Європи та світу;
  • з керівником потужної чеської компанії Promstal Engineering Павлом Стібором обговорили спільну реалізацію проєктів з відбудови та відновлення об’єктів медичної та соціальної інфраструктури громад завдяки програмам чеського уряду;
  • з представниками громад спілкувався про пріоритетні напрямки допомоги та створення інвестиційних паспортів, як базових документів для закордонного бізнесу, який шукає можливості працювати в Україні.

Разом з колегами Іван Синетар також взяв участь у панелі Energy for the Recovery of Ukraine, що об’єднала представників української та іноземної влади та бізнесу для обговорення та вирішення питань відновлення об’єктів енергетичної інфраструктури України, енергетичної безпеки, децентралізації енергогенерації, розвитку ВЕД, а також окреслення планів на перспективу України як енергетичного хабу Європи.

– Міжнародні інвестори та урядові фінансові установи Європи та США йдуть в Україну.Це головний меседж, що прозвучав на Forum on Investments and Transformation for Ukraine у Варшаві. Уже вдруге подія об’єднує представників влади  та бізнесу для обговорення інвестиційних досягнень України та планів на найближчий період. І якщо під час першого форуму ReBuild Ukraine у лютому інвестори та фінансові інституції більше планували та оцінювали ризики, зараз – впевнено заявляють про початок роботи в Україні з мільярдними інтервенціями. Загалом, цьогоріч представництво європейського бізнесу та потужних об’єднань компаній на форумі ReBuild Ukraine у Варшаві – неймовірне. Фахові команди приїхали з Швеції, Норвегії, Фінляндії, Австрії, Німеччини, Франції, Італії, Великобританії, Данії, Латвії та багатьох інших країн. На їх стендах були представлені сотні компаній, що прагнуть почати роботу в Україні та брати участь у відбудові. Отримав багато корисних контактів, особисто поспілкувався з колегами з багатьох європейських асоціацій, що об’єднують бізнес. Повертаюсь додому з кількома потенційними проєктами та планами розвитку у різних сферах, – сказав, коментуючи подію, Іван Синетар