Конгрес місцевих та регіональних влад розглянув низку важливих питань

Голова Закарпатської обласної ради Роман Сарай взяв участь у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Серед найголовніших питань: підготовка до нового навчального року, опалювального сезону, підвищення енергетичної стійкості громадян України та ефективності управління земельними ресурсами.

☝️ До нового навчального року для школярів та студентів повинні бути готові усі територіальні громади – таке завдання поставив Президент України Володимир Зеленський. – «Якнайбільше українських навчальних закладів повинні працювати офлайн від початку навчального сезону», – заявив Володимир Зеленський. Амбітна мета влади – повернути до очного навчання цьогоріч 300 тисяч дітей.

👉 За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, підготовка до зими – першочергове питання. Розроблено вже з десяток різних програм із підтримки людей, бізнесу, ОСББ та громад на встановлення додаткової генерації. Уряд виділив сотні мільйонів гривень на відновлення, модернізацію та розбудову вже наявних енергетичних потужностей. Активізована програма встановлення альтернативної енергетики в адмінбудівлях, лікарнях та школах – для того, щоб зробити автономними якомога більше з них.

👉 23% відсотки земель, за даними уряду, досі не внесені до державних реєстрів. Повна їхня інвентаризація дозволить збільшити місцеві бюджети щонайменше на 23 мільярди гривень. Що, у свою чергу, дозволить вирішити низку проблемних питань в громадах та додатково профінансувати Збройні сили України.