Концепція розвитку КНП, тарифи на платні послуги та вакцинація: засідала медична комісія Закарпатської облради

Print Friendly, PDF & Email

Print Friendly, PDF & Email

Відбулося засідання постійної комісії Закарпатської обласної ради з питань охорони здоров’я під головуванням Ольги Олексик, та за участі заступника голови облради Дениса Мана, керуючої справами ради Мирослави Ливч, заступника комісії Федора Яринича, секретаря Наталії Штефуци, члена комісії Єлізавети Біров, представників департаментів ОДА та запрошених директорів КНП обласної ради.

На початку засідання Денис Ман поінформував членів комісії про розроблені Порядок складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів комунальних некомерційних закладів (КНП) охорони здоров’я та про Концепцію їх розвитку.

Заступник голови облради, зокрема зауважив, що наразі спостерігається недостатня участь ради в управлінні КНП, призначенні їх керівників та участі, як власника, у вдосконаленні матеріально-технічної бази.

«Ці два документи розроблено на основі зібраних пропозиції від вказаних закладів. Ми бачимо їхні фінансові пропозиції, для реалізації яких, можливо, доведеться попрацювати і над залученням кредитів. Ідеться, у першу чергу, про оновлення бази медзакладів третього рівня. Також треба привести до ладу положення про призначення керівників, вдосконалити механізм визначення ефективності роботи цих КНП та для підвищення конкурентноспроможності КНП розглянути спектр надання ними можливих медичних послуг», — повідомив Денис Ман.

Члени комісії також розглянули питання про призначення виконуючих обов’язків керівника Комунального закладу «Берегівський медичний фаховий коледж» та «Міжгірський медичний фаховий коледж» Закарпатської обласної ради.

Присутні також заслухали інформацію про ситуацію із захворюваністю населення, пов’язану з дефіцитом йоду, обговорили можливу співпрацю УжНУ і обласних КНП щодо функціонування клінічних кафедр університету на базі клінічних лікарень та ознайомилися з Положенням Міністерства охорони здоров’я України щодо призначення керівників медзакладів.

Стосовно останнього питання виникла дискусія, адже реалізація цього Положення, фактично, позбавляє власника, тобто облраду впливу на призначення керівників медичних КНП ради.

Крім того, депутати з медичної комісії рекомендували на сесії обласної ради затвердити тарифи на платні медичні послуги комунальним некомерційним підприємствам «Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії», який надає 104 медичні послуги, та «Обласний Будинок дитини» Закарпатської обласної ради.

У свою чергу керівнику КНП «Обласний дитячий туберкульозний санаторій «Човен» рекомендували надати обґрунтування пропонованих тарифів на платні послуги, оскільки у пропозиції цього закладу немає чіткої формули розрахунку, а вартість деяких послуг дещо завищені відносно ринкових.

Комісія також розглянула лист Департаменту охорони здоров’я ОДА щодо вжиття невідкладних заходів із висвітлення програми дій, пов’язаної із проведенням вакцинації населення проти COVID-19.

Представники Департаменту заодно повідомили, що наразі у Закарпатті імунізовано всього 2% населення. У кількісному вимірі це близько 21 000 жителів, що складає 62% від кількості всіх закарпатців, котрі виявили бажання вакцинуватися.

Прес-служба Закарпатської обласної ради