Марія Сігетій: «Знання української мови є основою національної ідентичності та важливим інструментом для успішного майбутнього наших дітей і педагогів»

В Ужгороді, у рамках Освітньої студії, презентували результати моніторингу щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі Закарпаття. Дослідження проводилися Державною службою якості освіти України та Уповноваженим із захисту державної мови в закладах загальної середньої освіти.

Серед організаторів заходу – управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області, яке очолює депутатка Закарпатської обласної ради Марія Сігетій.

Форум відбувався за участі Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня, заступника голови Державної служби якості освіти України Івана Юрійчука, директора профільного департаменту Мар’яни Марусинець та ін.

Наголошувалося, що моніторинг націлений на виявлення реальних практик використання української мови у навчальному процесі та повсякденному спілкуванні. Тож на заході були представлені регіональні результати та надані відповідні рекомендації.

Серед основних результатів моніторингу:

📑 Зростання використання української мови: 95% вчителів готують навчальні матеріали державною мовою, а 85% учнів зазначили, що уроки проводяться виключно українською.

📑Підвищення рівня володіння мовою серед учнів: кількість старшокласників, які вільно володіють українською, зросла на 9% порівняно з минулим роком.

📑Українська мова в повсякденному житті: понад 60% учнів спілкуються українською мовою як у школі, так і за її межами, що свідчить про укорінення державної мови в буденному спілкуванні молоді.

📑Доступ до освітніх ресурсів: 89% учителів та 78% батьків вважають за доцільне створення безкоштовних курсів та платформ для вдосконалення знань з української мови.

🎙️Марія Сігетій підкреслила важливість підтримки української мови, особливо в регіоні з багатокультурним розмаїттям: «Знання української мови є основою національної ідентичності та важливим інструментом для успішного майбутнього наших дітей і педагогів. Для Закарпаття, з нашим багатокультурним розмаїттям, особливо важливо підтримувати цей баланс між збереженням місцевих традицій, мов національних меншин, закарпатського діалекту та обов’язковим володінням державною мовою.»

📑 На основі отриманих даних, Управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області планує впроваджувати додаткові заходи, спрямовані на популяризацію та підтримку української мови серед учнів, вчителів та батьків.