Мораво-Сілезький Край Чеської Республіки також доєднається до будівництва в Ужгороді реабілітаційного центру для поранених військових

Print Friendly, PDF & Email

Усну домовленість про це отримав Володимир Чубірко у чеському місті Острава під час зустрічі з гетьманом Мораво-Сілезького Краю Іво Вондраком. Темою перемовин стало продовження міжнародних відносин між Закарпатською обласною радою і цим регіоном Чеської Республіки. Договір про співпрацю був підписаний у 2018 році.
 
Таким чином попередньо взяти участь у співфінансуванні реабілітаційного центру вже погодилися 4 чеські регіони: Височина, Пардубіцький, Устецький та Мораво-Сілезький Краї, а також міністерство закордонних справ ЧР. Орієнтовна вартість проєкту – 60 млн. грн.
 
Мораво-Сілезький Край з початку вторгнення російських військ в Україну першим надіслав на Закарпаття 2 вантажі гуманітарної допомоги з речами першої необхідності. Громади регіону активно долучилися до підтримки українців. У м. Острава було організовано кризовий штаб допомоги біженцям, де досі надається житло, медичні, освітянські, психологічні послуги, консультації з працевлаштування.
 
Під час офіційної зустрічі Володимир Чубірко подякував владі та всьому народу Чехії за підтримку України на різних рівнях. Також він розповів про актуальну ситуацію в державі і області, пов’язаною з війною, про гуманітарні напрацювання з іншими Краями Чеської Республіки.
 
Іво Вондрак зазначив, що і влада, і громадяни його регіону уважно слідкують за тим, що відбувається в Україні. «Ми поважаємо боротьбу, яку веде ваш народ, воюючи за волю і демократію. Це боротьба за європейські принципи і справедливість», – сказав він. Також керівник чеського регіону повідомив, що на найближчому зібранні Асоціації 14 гетьманів Чехії підніме питання подальшої допомоги нашій державі.
 
– Маємо беззаперечну підтримку гетьмана Мораво-Сілезії. Іво Вондрак запевнив, що зробить все можливе, аби надалі допомагати Україні і нашій області. Тож чекаємо делегацію з Острави у серпні на Закарпатті. Будемо продовжувати міжнародну співпрацю та переймати досвід реформ на шляху до ЄС, – підкреслив Володимир Чубірко.
 
У заходах під час візиту до Мораво-Сілезького Краю взяли участь депутат облради Василь Федурцьо та начальник управління з питань розвитку та міжнародної співпраці обласної ради Василь Маковський. Делегація із Закарпаття відвідала Регіональний центр підтримки українців та ознайомилася з його роботою. З початку великої війни тут зареєстровано близько 15 тисяч українських біженців. Досі до Краю прибуває 180 осіб на тиждень.