На Берегівщині стартували підготовчі роботи з будівництва сміттєсортувального заводу

Print Friendly, PDF & Email

Відбулася друга відео-нарада з проєкту «ZeroWaste: Нуль відходів», який реалізовується у рамках Програми транскордонного співробітництва «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна» (HUSKROUA) Європейського інструменту сусідства. Попередньо було окреслено першочергові завдання, вирішення яких дало можливість розпочати роботи з будівництва сміттєсортувального заводу у с. Яноші Берегівського району.
 
Голова Закарпатської облради Володимир Чубірко, звертаючись до присутніх, насамперед подякував за щоденну роботу у цьому напрямку, дотримання дедлайнів, що дає очевидні результати. Він зазначив, що нині надзвичайно важливо, аби усі учасники проєкту активно брали участь у діалозі задля можливості контролювати поточні процеси. Наголошувалося, що всі юридичні документи підписані, у т.ч. Акт прийому-передачі земельної ділянки. Відбувається верифікація окремих дозвільних документів, затим – будуть внесені у відповідну базу даних. Наразі розпочато підготовчі роботи, на будмайданчику працює близько 20 одиниць техніки. Партнери готують та узгоджують План спільних дій, у якому зазначатимуться усі графіки з подальшого впровадження проєкту. У другій половині травня планується провести у с. Яноші стартову конференцію з усіх питань проєкту, а для журналістів – пресконференцію. Також відмічалося, що за будівельними роботами можна буде спостерігати у режимі онлайн через встановлену систему відеоспостереження. Партнери на зустрічі надали свої пропозиції щодо успішної реалізації проєкту та домовилися провести чергову нараду 23 травня п. р.
 
До участі у засіданні та обговоренні питань долучилися: із угорської сторони – директор Спільного Технічного Секретаріату Програми транскордонного співробітництва Арон Сокач, проєктний менеджер Тетяна Кліменко, голова Загальних зборів комітату Саболч-Сатмар-Берег Угорщини, голова ЄОТС ТИСА Оскар Шестак, Директор ЄОТС ТИСА Андреа Саобне Цап та представники МЗС і Мінергетики Угорщині.
 
Українську сторону представили: голова Закарпатської облради Володимир Чубірко, перший заступник голови Андрій Шекета, заступник директора ЄОТС ТИСА Юдіта Євчак та проєктний менеджер Кароліна Данч, начальник управління міжнародних та регіональних зав’язків Василь Маковський та ін. Tisza Ett-Єотс Тиса