На Закарпатті презентували перший в Україні пілотний проєкт інтеграції доповненої й віртуальної реальності у навчальний процес

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, його перший заступник Андрій Шекета, заступник Денис Ман та депутати облради Іван Синетар і Юрій Покорба взяли участь у презентації проєкту «Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії».

Цей перший в Україні пілотний проєкт, який з українського боку за сприяння ЄС реалізовує Агенство регіонального розвитку «Закарпаття», буде впроваджено у 4-х школах, 2 з яких — у прикордонних громадах Румунії і дві — у Тячівському районі Закарпаття.

Ідеться про інтеграцію інновацій та технологій навчання на основі ІКТ (VIRTUAL LAB на основі віртуальних та доповнених реалій, програмне середовище SCRATCH) у навчальні програми та позакласні заходи Нижньоапшанської середньої школи І-ІІІ ступенів та Солотвинського ліцею-інтернату з румунською мовою навчання ім. М. Емінеску.

«Хочу подякувати АРР «Закарпаття» та нашим румунським партнерам за те, що змогли реалізувати такий важливий проект у освітянському середовищі нашої області. Цей проєкт — яскравий приклад справжнього добросусідства, транскордонної співпраці та створення міжнаціонального дружнього середовища. Втілення таких ідей також дозволяє прикордонним громадам долати умовні і реальні кордони та усуває диспропорцію у розвитку прикордонних регіонів. Приємно було сьогодні на власні очі побачити, як ця новітня освітня технологія використовується у дії. Щире дякую усім учасникам проєкту. І сподіваємося на подальшу плідну співпрацю», — звернувся до присутніх Олексій Петров.

«Світ змінюється і сьогодні навіть маленькі діти проводять багато часу з телефоном. І якщо ми хочемо, щоб у дітей була мотивація навчатися, ми маємо придумати, як зробити цей процес цікавішим. Одна з речей у цьому напрямку, яку придумали ми — новітні технології. Не може не тішити той факт, що Закарпаття є першою областю в Україні, де школи матимуть таке новітнє обладнання. За це — наша щира подяка Консульству Румунії у Солотвині та нашим партнерам із Сату-Маре», — прокоментував презентацію проєкту директор АРР «Закарпаття» Михайло Данканич.

У рамках презентації, всі присутні мали можливість випробувати обладнання для створення доповненої і віртуальної реальності. Схожа технологія для підвищення ефективності навчального процесу реалізовується у Фінляндії, США, Канаді, Японії, Китаї та в інших прогресивних державах.

Довідково

Проєкт “Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії” реалізується в межах ENI CBC ROMANIA-UKRAINE 2014-2020 за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Пресслужба Закарпатської обласної ради