![](https://zakarpat-rada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/4-33-160x120.jpg)
У ході зустрічі йшлося про пошук потенційних партнерів для угорського інституту з-поміж українських закладів чи установ, для участі у спільних європейських Програмах, зокрема – транскордонного співробітництва HUSKROUA. Пейті Мартон запропонував розглянути можливість спільного планування економічного розвитку областей-сусідів України та країн Європейського Союзу. Саболч-Сатмар-Березька область Угорщини підтримує таку ідею, а також є регіони Словаччини, які б долучилися до цього процесу. Крім того, такий напрямок є актуальним і для румунських громад. Також є змога впроваджувати спільні проєкти із транснаціональних європейських програм. Серед них – Дунайська, яка є дотичною до Закарпаття. За словами угорського науковця П. Мартона, реалізовуються й інші програми, що не передбачають участі української сторони, однак є нагода підібрати інструменти для додаткового залучення коштів.
Сторони обговорили наміри співпраці у спільних українсько-угорських проєктах й у частині соціальних досліджень.
Андрій Шекета окреслив ситуацію у регіоні в реаліях сьогодення, зокрема – у сфері економіки, медицини, екології тощо. Окремо інформував про процес забезпечення належних умов для ВПО, які, рятуючись від війни, знайшли прихисток на Закарпатті, а це – понад 400 тисяч осіб. Посадовець також озвучив проблему поводження із твердими побутовими відходами у регіоні та висловив вдячність угорському уряду, який фінансово допомагає реалізовувати проєкт з будівництва сміттєсортувального заводу у с. Яноші. Сторони домовилися підібрати інші європейські проєкти у яких може брати участь Закарпаття.
У перемовинах взяли участь: Саліпскі Ендре – радник; Ласло Віда – консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, Юдіта Євчак – заступник директора ЄОТС ТИСА, Уляна Гурчумелія – заступник начальника профільного управління облради.