Освітяни розставили безпекові акценти на підсумковій нараді

Відбулася онлайн-нарада освітян області, під час якої було обговорено актуальні питання освітньої галузі та окреслено алгоритм забезпечення ефективного освітнього процесу. Захід відбувся за участі виконуючий повноваження голови Закарпатської обласної ради Василя Демʼянчука, директора профільного департаменту Марʼяни Марусинець, представників управління Нацполіції, керівників районних підрозділів освіти та ін. Основна увага була зосереджена на питаннях безпеки у школах та стані укриттів. Наголошувалося, що вживаються всі необхідні заходи для забезпечення безперебійного навчального процесу в умовах сьогодення.

👮‍♀️👮‍♂️Обговорювали також організацію в області «Класів безпеки», де за участі поліцейських та службовців ДСНС, дітей навчатимуть основам безпеки задля запобігання неприємних ситуацій.

Окремо було обговорено запровадження Проєкту «Служба освітньої безпеки»: головна мета проєкту — захист дітей під час навчального процесу. В закладах освіти працюватимуть інспектори СОБ, які пройшли спеціальне навчання. Офіцери безпеки пильнуватимуть за порядком, реагуватимуть на правопорушення на території шкіл та проводитимуть профілактичні заняття та бесіди з учнями.

На сьогодні проєкт охоплює 78 навчальних закладів в області, де організовуються наставницькі, правоохоронні та просвітницькі виховні години. Особливу увагу приділятимуть виховній роботі з батьками та учнями, щоб захистити дітей від негативного впливу деструктивних субкультур та маніпуляцій з боку ворожих сил.

🎙️ Під час наради Василь Демʼянчук наголосив на важливості патріотичного виховання підростаючого покоління. Він підкреслив, що в умовах сучасних викликів, спричинених російською агресією, освітяни повинні приділяти значну увагу формуванню в дітей почуття національної гордості, любові до Батьківщини та відповідальності за її майбутнє. Виконуючий повноваження голови обласної ради подякував освітянам за відповідальну роботу та побажав гарного і плідного нового навчального року. «На сьогодні вкрай важливо для навчальних закладів: безпека, навчання і виховання», – наголосив В.Демʼянчук.