Підсумки другого пленарного засідання другої сесії Закарпатської обласної ради

Print Friendly, PDF & Email

Завершило роботу друге пленарне засідання другої сесії Закарпатської обласної ради, на якому більшістю голосів депутати підтримали ряд важливих для життєдіяльності краю питань.
 
На початку засідання вітання від Президента України Володимира Зеленського депутатам через онлайн-зв’язок переказали народні депутати заступник голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури Микола Тищенко та голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко.
 

Одним із перших рішень депутати затвердили Кодекс етики депутатів Закарпатської обласної ради, Концепцію розвитку комунальних некомерційних підприємств ради у галузі охорони здоров’я, статут Комунального закладу «Закарпатський обласний музей імені Йосипа Бокшая» та підтримали належне функціонування КНП «Будкомплектторг» і КП «Міжнародний аеропорт Ужгород».
 
Депутати також внесли зміни до рішення обласної ради від 17 грудня 2020 року№40 «Про обласний бюджет на 2021 рік» зі змінами від 25 лютого 2021 року. Ідеться про розподіл 21 млн 918 тис гривень додаткового обсягу субвенцій з державного бюджету на підтримку закладів охорони здоров’я Закарпаття. Ці кошти будуть використані на закупівлю кисневих концентраторів для закладів медицини першої ланки. Порядок і принцип розподілу таких субвенцій здійснюватиметься згідно методології Міністерства охорони здоров’я України.
 
Цілий блок питань, які було схвалено більшістю голосів депутатів, стосувався програм, які реалізовуватимуться у найближчі роки.
 
Зокрема — Програму організації та забезпечення територіальної оборони, призову на строкову військову службу та військово-патріотичного виховання населення Закарпатської області на 2021 – 2025 роки;
Програму створення страхового фонду документації Закарпатської області на 2021 – 2025 роки та Регіональний план заходів із реформування системи інституційного догляду та виховання дітей у Закарпатській області на 2021 –2026 роки.
 
Крім того, депутатами було внесено зміни до таких діючих програм: Програма розвитку прикордонної інфраструктури в Закарпатській області на 2018 – 2022 роки; Програма розвитку освіти Закарпаття на 2013 – 2022 роки; Регіональна програма «Турбота» (щодо посилення соціального захисту громадян на 2019 – 2021 роки); Регіональна програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2018 – 2021 роки тощо.
 
Насамкінець обласні обранці прийняли близько 15 звернень до вищих органів влади України, що стосувалися підтримки законопроекту щодо внесення змін до Кримінального кодексу України з визнанням співробітництва з державою-агресором (колабораціонізм) кримінальним злочином. Також прийняли звернення щодо невключення закарпатських об’єктів культурної спадщини до програми «Велика реставрація», щодо врахування позиції ветеранів війни у законопроекті про статус ветеранів та членів їх сімей, про виділення коштів освітньої субвенції на зарплату педагогів закладів середньої освіти області, звернення щодо зниження тарифів на розподіл природного газу для населення краю та ряд інших.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради