Програма співробітництва між Закарпаттям і Височіною в нинішньому році стане ще більше насиченою

Print Friendly, PDF & Email

Програма співробітництва між Закарпаттям і Височіною в нинішньому році стане ще більше насиченою

     Як уже повідомлялося цього тижня до нашої області прибув директор крайової адміністрації краю Височіна Чеської Республіки, голова благодійного фонду «ViZa» інженер Зденек Kaдлец. Протягом трьох днів він на місцях ознайомиться з об’єктами соціальної сфери, в яких пропонується в нинішньому році та у найближчій перспективі реалізувати спільні інвестиційні проекти.
     Сьогодні відбулася зустріч Зденека Kaдлеца та супроводжуючих його осіб з керівництвом області, в якій взяли участь голова обласної ради Іван Балога, голова облдержадміністрації Олександр Ледида та його заступник Іван Качур, начальник головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму ОДА Ернест Нусер, начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Петро Лазар, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Михайло Попович.
     В ході зустрічі обговорено перелік спільних проектів та заходів співробітництва на 2011 рік.
     Вітаючи гостей Олександр Ледида подякував представникам краю Виміна за активний розвиток співпраці, за допомогу у вирішенні багатьох соціальних питань. При цьому дуже відрадно, що головна увага учасників співробітництва приділяється дошкільним закладам, що сприятиме вирішенню проблеми підвищення охопленості дошкільним вихованням дітей в гірських районах.
     Голова обласної ради Іван Балога відмітив, що візит керівника уряду краю Височіна засвідчує дальше розширення співробітництва між двома краями і виконання досягнутих домовленостей під час останнього візиту делегації Закарпаття до Їглави. І справа не тільки в реалізації спільних інвестиційних проектів, а й налагодженні зв’язків та обміні досвідом та делегаціями між навчальними закладами, спортивними і туристичними групами, проведенні спільного відпочинку дітей.
     Зденек Кадлец подякував за співпрацю, в ході якої ми вчимося один в одного, вчимося спільно будувати єдину Європу, вчимося жити за єдиними європейськими стандартами. Прикладом цьому є і те, що ми час від часу приїжджаємо читати лекції студентам факультету міжнародних відносин УжНУ. Тому дуже важливо в процесі нашої співпраці приділяти увагу обміну досвідом в різних сферах, особливо в енергетичній та екологічній безпеці. У зв’язку з цим частина коштів буде спрямовуватися на організацію обміну делегаціями депутатів, культурним заходам, освітнім та соціальним програмам.
     Щодо спільних інвестиційних проектів, то відібрані об’єкти будуть запропоновані для затвердження Постійній конференції краю Височіна. В закарпатській області буде прийнято відповідне рішення обласної ради щодо їх спів фінансування. При цьому домовлено, що особлива увага буде приділена реконструкції дитячого садка у селі Стужиця Великоберезнянського району, введення його в дію до 1 вересня. На перспективу директор крайової адміністрації краю Височіна запропонував розробити один великий проект – створення міжнародного дитячого табору для відпочинку юнаків і дівчат Закарпаття та Височіни. Ця ідея була підтримана і вже висунуто ряд пропозицій для її реалізації.
     Начальник головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму ОДА Ернест Нусер запропонував включити представників Закарпаття і Височіни включити до складу міжурядової українсько-чеської комісії, провести інформаційний тур для представників туристичних фірм Височіни, а також запросив представників краю на інвестиційний форум, який планується провести у вересні цього року.
     В ході зустрічі домовлено, що делегація керівництва Закарпатської області у червні зробить візит до краю Височіна, а у вересні на Закарпаття прибуде делегація краю Височіна на чолі з гетьманом Їржі Бєгоунеком.

Іван Діус