Питання співпраці у галузі екології та збереження природи обговорили з Державним секретарем Міністерства екології Словаччини Штефаном Куффою

Питання збереження навколишнього середовища, налагодження тісної співпраці між національними парками та лісництвами, спільної участі в грантових проєктах обговорили сьогодні виконувач повноважень голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета, керуюча справами Мирослава Ливч та обласний депутат, директор Ужанського нацпарку Ярослав Шукаль під час зустрічі з Державним секретарем Міністерства екології Словаччини Штефаном Куффою та почесним консулом України в Словаччині Станіславом Обіцьким.

☝️ Виконувач повноваження голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета ознайомив Штефана Куффу, який вперше, до речі, відвідує Україну, із природоохоронною ситуацією на Закарпатті. «Наш край має спільну історію зі Словаччиною, схожу мову, культуру та, навіть, природу, – відзначив Андрій Шекета. – На Закарпатті є кілька національних природних парків – Ужанський, Карпатський біосферний заповідник, «Зачарований край» та «Синевир». Закарпатська обласна рада і військова адміністрація приділяє чималу увагу збереженню унікальної еко-системи Карпат, зокрема, й пралісів. Ми позиціонуємо себе як край туризму – чистого повітря, води та гір. Закарпаття – не промисловий регіон, тому екологія для нас завжди була і є в пріоритеті. Саме тому в області така велика кількість заповідних територій, які потребують не лише збереженню, але й розвитку. Сподіваюся, що Ваш досвід, енергія та розуміння спільних проблем регіону допоможуть налагодити не лише взаємовигідну співпрацю, але й реалізувати чимало двосторонніх українсько-словацьких проєктів».

👌 Керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч подякувала в особі Штефана Куффи усьому словацькому народу за підтримку та допомогу, надану Україні під час війни з росією. «Не дарма кажуть, що друг пізнається в біді, – зазначила Мирослава Ливч. – Словаччина у важкий для нашої країни час підставила своє плече, прихистивши у себе тисячі наших біженців. Вдячні нашим партнерам з Пряшівського та Кошицького країв за численні гуманітарні вантажі. Приємно усвідомлювати, що з кожним днем ця дружба посилюється. Відбуваються постійні контакти між навчальними, медичними та культурними закладами, органами влади. З призначенням Ярослава Шукаля керівником Ужанського національного парку почала налагоджується співпраця з національними парками Словаччини. Сьогодні ми закладаємо ще одно зерно взаємодії між нашими країнами, а вже за кілька років зможемо збирати врожай у вигляді спільних реалізованих грантових проєктів».