У облраді обговорили фінансові перспективи районних рад

Голова Закарпатської облради Володимир Чубірко провів робочу зустріч із головами районних рад щодо фінансування очолюваних ними структур.

Участь у зустрічі узяли голови районних рад: Назарій Павлій (Хустський район), Діана Бабинець (Рахівський район), Карло Резеш (Берегівський район), Юрій Берінде (Тячівський район), Юрій Фрінцко (Ужгородський район) та Михайло Ланьо (Мукачівський район).

На порядку денному – виплата заробітних плат та сплата комунальних послуг.
Присутні обговорили алгоритм надання фінансових пропозицій до обласної ради, які будуть винесені на розгляд обласних депутатів.

Нагадаємо, що 26 січня 2022 року Кабмін прийняв Поставнову №55, якою затвердив порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення окремих видатків районних рад, спрямованих на виконання їх повноважень.

Разом з тим, Міністерство розвитку громад та територій України неодноразово звертало увагу, що підготовка та виконання відповідних районних бюджетів – пряма відповідальність райрад та райдержадміністрацій, вони повинні бути збалансованими, незважаючи на обсяг ресурсів. Ця вимога витікає з Бюджетного кодексу України – повноваження на здійснення витрат бюджету мають відповідати обсягу надходжень на відповідний бюджетний період. Також затвердження місцевого бюджету з дефіцитом є порушенням вимог Кодексу. Типові ознаки порушень більшості районних рад:
призначення більше одного заступника голови райради;
затвердження апарату райради, на фінансування якого немає коштів, але ці видатки затверджуються у районному бюджеті.

Враховуючи зазначене, а також обсяг субвенції з державного бюджету, райрадам було рекомендовано встановити на перехідний період мінімальну штатну чисельність апарату, яка не перевищує 8 працівників.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що у 2022 році прогнозований обсяг місцевих бюджетів збільшиться на понад 87 мільярдів гривень у порівнянні з 2021 роком. Однак, війна, на жаль, відкоригувала ці плани.

Пресслужба Закарпатської облради