В обласній раді обговорили Стратегії розвитку закладів освіти

Сьогодні в обласній раді за відповідною рекомендацією профільної комісії з питань освіти, науки, духовності та національних меншин (голова – Ільдіка Орос) відбулася розширена нарада з розгляду Стратегії розвитку закладів обласного підпорядкування у сфері освіти.

До її проведення долучилися також директори профільних департаментів облдержадміністрації – обласної військової адміністрації; представники Управління державної служби якості освіти у Закарпатській області та у режимі онлайн – керівники закладів освіти обласного підпорядкування.
🎙️В. п. голови обласної ради Василь Дем’янчук наголосив на актуальності порушеної теми напередодні нового навчального року та акцентував першочергово на забезпеченні у закладах освіти основних вимог безпеки життєдіяльності в умовах воєнного стану.

🎙️Заступник голови профільної постійної комісії обласної ради Марія Сігетій, яка очолює Управління Державної служби якості освіти в області, рекомендувала оновити всі стратегії розвитку закладів освіти Закарпатської обласної ради для підвищення надання ними якісних освітніх послуг, а також детально презентувала алгоритм розробки оновлених стратегій розвитку закладів та дорожню карту їх виконання, враховуючи нові підходи в організації освітнього законодавства.

📍Загалом наголошувалося на ролі керівника та засновника у процесі стратегічного управління задля успішної реалізації стратегій, механізмів пошуку альтернативних джерел фінансування запланованих заходів тощо.

📍Представники освітньої комісії Ільдіка Орос та Роланд Цебер, керівники закладів вносили свої пропозиції щодо надання якісних освітніх послуг та виконання стратегічних документів. Серед основного: збереження та розвиток мистецьких шкіл, мотивація обдарованих дітей та їх вчителів, забезпечення закладів освіти сучасним комп’ютерним обладнанням тощо.

📍Участь в обговоренні також узяли: Наталія Штефуца – голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, Мар’яна Марусинець – директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА – ОВА, Євген Тищук – директор департаменту культури ОДА – ОВА, Любов Мандзич – директор департаменту охорони здоров’я ОДА- ОВА.

📍У підсумку – напрацьовані рекомендації стануть важливими для успішної імплементації нововведень та покращення якості освіти у Закарпатті.