В Ужгороді відзначили закарпатських діячів літератури та мистецтва

Сьогодні в атріумі будівлі обласної ради керівники області вшанували талановитих митців краю. Вони своїми талантами, працелюбністю та відданістю покликанню збагачують наше суспільство, духовно наповнюють його та надихають на нові звершення. Цьогоріч відбулося уже двадцять восьме вручення п’яти обласних премій у галузі літератури та мистецтва.

🎙️Перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета у своєму вітальному слові подякував митцям за їхню сумлінну працю та створення унікального закарпатського культурного продукту. «Депутатський корпус обласної ради та профільна комісія завжди підтримують ваші ініціативи. Вручення обласних премій є визнанням вашої самовідданої праці, постійного прагнення до вдосконалення та бажання ділитися своїм хистом і обдаруванням із усіма нами», — підкреслив посадовець.

🎭🖼️🎨🧑‍🎨Серед лауреатів : у номінації «Соліст, дует, тріо» – соліст КЗ «Закарпатська обласна філармонія» закарпатської обласної ради, заслужений артист України Олександр Садварій;

у номінації «Художній колектив» – народний аматорський оркестр народних інструментів КЗ «Виноградівський міський будинок культури», керівник Віктор Марушка.

«Музикознавець» – артист оркестру КЗ «Заслужений академічний Закарпатський народних хор» Закарпатської обласної ради Шандор Шрайнер.

Дипломами лауреатів премії ім. Федора Потушняка у галузі літератури: у номінації «Проза» – письменник Василь Греба;

«Поезія» – письменниця Олена Пекар;

«Драматургія» – драматург Василь Андрійцьо;

«Література для дітей» – письменниця Ольга Куждіна;

«Художній переклад» – перекладачка Ганна-Олександра Козоріз.

«Режисерсько-постановочна група» – режисерсько-постановочна група КЗ «Закарпатський академічний обласний театр ляльок» ЗОР.

«Актор» – заслужений артист України Степан Барабаш.

«Акторка» – артистка драми КЗ «Закарпатський обласний театр драми та комедії ЗОР» Ганна Яремчук-Бобало.

«Актор/Акторка» (за найкраще втілення сценічного образу у виставі для дітей) – Дмитро Ємець.
«Живопис» – художник-живописець Леся Приймич.

«Графіка» – художник-графік Ольга Лукач.

«Декоративно-прикладне мистецтво» – художник декоративно-прикладного мистецтва Юрій Дикун.
«Скульптура» – скульптор Богдан Корж.

«Монументальне мистецтво» – скульптор Василь Роман.

«Хореографічний колектив» – народний художній колектив ансамблю танцю «Танцювальна корпорація друзів» КЗ «ПАДІЮН» (худ. Керівник Євгеній Брежинський).

«Мистецтвознавець» – провідний методист відділу КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури ЗОР» Микола Мовнар. Митців також вітали заступник голови ОВА Юрій Гузинець, голова постійної комісії обласної ради з питань культури, молодіжної та інформаційної політики, фізичної культури і спорту Наталія Шетеля.