В Ужгороді вшанували памʼять полеглих Воїнів

Сьогодні на Пагорбі Слави в Ужгороді виконуючий повноваження голови Закарпатської обласної ради Василь Дем’янчук, голова ОВА Віктор Микита, обласні депутати, духовенство, правоохоронці, військові, волонтери, мешканці та гості Ужгорода вшановували пам’ять захисників і захисниць України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

🌻 Цей День пам’яті держава започаткувала в 2019 році. З 29 серпня пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.

🇺🇦 «Ми завжди пам’ятатимемо кожного захисника й кожну захисницю, чиї життя забрала війна, – відзначив Василь Дем’янчук. – Низько схиляю голову перед світлою пам’яттю загиблих Героїв, які віддали найцінніше – своє життя за майбутнє України. Вдячний кожному воїну, що нині боронить нашу державу. Це потрібно для усіх нас, для наших дітей, для майбутнього нашої країни…»