![](https://zakarpat-rada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/17-5-160x120.jpg)
Зауважимо, що Верховна Рада України, Закарпатська та Миколаївська облдержадміністрації оголосили 2023-й – роком поета, есеїста, перекладача, лауреата Шевченківської премії, заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Креміня.
З цієї нагоди Миколаївський академічний художній драматичний театр презентував у Закарпатському театрі ляльок виставу за творами Дмитра Креміня “Земний монолог”.
Паралельно у рамках відзначення ювілею митця Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв представив виставу за твором того ж автора «Танок блукаючого вогню».
Василь Дем’янчук також подякував усьому колективу Миколаївського театру та зауважив, що Дмитро Кремінь зумів об’єднати Південь і Захід України, Ужгород та Миколаїв, літературним словом.
«Приклад Дмитра Креміня свідчить про те, що талановита людина може будь-де проявити свої здібності. Він залишив нам у своїй творчості своєрідний дороговказ та той образ України, якою він хотів її бачити… Особливо, це стосується мови. На жаль, як і тоді, так і зараз на Миколаївщині є проблеми з використанням української мови. І цю ситуацію треба виправляти», — зауважив виконувач повноважень голови облради.