Володимир Чубірко: “Треба зробити все можливе, щоб Україна більше не асоціювалася у ЄС із країною, що створює корупційні схеми на кордоні…”

Про це голова Закарпатської обласної ради заявив у ході онлайн-засідання Комітету ВРУ з питань інтеграції України до Європейського Союзу під головуванням Іванни Климпуш-Цинцадзе та за участю членів комітету, представників Міністерства інфраструктури України, Міністерства фінансів, МВС, Держприкордонслужби та Державної митної служби України.

«Той спільний догляд, який сьогодні має місце на деяких КПП між Україною та ЄС нічим не відрізняється від окремого догляду і є лише формальністю. Адже справжній спільний догляд дозволяє однаково затримувати порушників митних правил й однаково перевіряти пасажирів та легковий і вантажний транспорт. Тобто, на думку голови облради, прозорості, для якої й організовується спільний догляд, за фактом, не має. А відсутність прозорості — сприятливе середовище для створення корупційних схем. Ми ж маємо зробити все, щоб Україна не асоціювалася у ЄС із країною, що створює корупційні схеми на кордоні », — вважає Володимир Чубірко.

Користучись нагодою, голова Закарпатської облради попросив представників усіх дотичних до теми кордонів структур подбати про «обличчя» України у вигляді облаштування елементарних недобудованих санвузлів, наприклад на КПП «Тиса» та сервісних зон у інших пунктах пропуску у межах Закарпаття.

У ході засідання голова Агенства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Насі-Наєм повідомив, що до 17 червня всі КПП буде передано на баланс Агенства. Він також розповів, що до перспективних пунктів пропуску у Закарпатті, на які чекає реконструкція, віднесено: КПП «Малий Березний», КПП «Ужгород», КПП «Біла Церква», КПП «Тиса» та КПП «Косино».

У засіданні в режимі онлайн також взяли участь заступник голови Закарпатської облради Василь Дем’янчук та керуюча справами облради Мирослава Ливч.