Володимир Чубірко «Уявлення про те, що Євросоюз, — це рай, у якому нічого не треба робити — дуже хибне…»

Про це голова Закарпатської обласної ради заявив сьогодні зранку у зверненні до учасників тренінгу щодо функціонування та політики ЄС за участі представників МЗС Румунії, українських громад та громадського сектору.

Володимир Чубірко також додав, що ЄС — це складний механізм зі своїми правилами, квотами, законодавством та специфічною політикою. Тому, аби якісно інтегруватися у цю систему, українське суспільство має добре знати ці всі тонкощі.

На початку звернення до учасників тренінгу голова облради подякував ЗСУ й народу та уряду Румунії за довоєнну і післявоєнну підтримку. Щодо теми тренінгу, то Володимир Чубірко нагадав, що з його ініціативи Закарпаття ще 9 років тому стало єдиним регіоном в Україні, який зумів створити з регіоном країни-члена ЄС Угорщиною європейське об’ֹєднання територіального співробітництва ТИСА. Як результат — сьогодні Закарпаття має десятки невеликих проектів, реалізованих цією структурою. Та два великі проекти: РЕВІТАЛ, який реалізовувався у Солотвині поблизу українсько-румунського кордону з дослідження впливу затоплених соляних шахт на екологію Солотвина й Сігету -Мармаціей і другий більш масштабний проект, вартістю близько 8 мільйонів євро — ZERO-WASTЕ, який передбачав будівництво сміттєсортувального заводу на 200 населених пунктів області на кордоні з Угорщиною. Наразі готовність цього об’єкту, який займатиме близько 30 гектарів площі і перероблятиме 30 тисяч тон сміття у рік, складає 50%.

Голова обласної ради також поінформував учасників, що обласна рада готується до підписання аналогічних угод про ЄОТС з нашими словацькими партнерами, зокрема, з Пряшівським та Кошицьким краями.

«Попри все, найбільше наше сподівання — це завершення війни і вступ України до ЄС… Переконаний, що сьогодні учасники тренінгу почують багато нової й актуальної інформації, яка допоможе нам ще на крок наблизитися до Євросоюзу”, — резюмував у зверненні спікер облради.

Тренінги щодо функціонування та політики Європейського союзу, присвяченої ролі українських експертів у сфері європейської діяльності розрахований на 5 днів і проходить за підтримки Міністерства закордонних справ Румунії та Румунського агентства з міжнародного розвитку.

Участь у відкритті навчання також узяли заступник голови Закарпатської ОВА, депутат облради Петро Добромільський, консул консульства Румунії в Солотвино Граціан-Флорін Пирву та представники МЗС Румунії.

Лекції для українських експертів та представників громадськості читатимуть: Лелія Константинеску, заступник директора Департаменту у справах ЄС МЗС Румунії, Ромул-Андрій Бена, радник у справах ЄС, відділ адаптації законодавства МЗС Румунії, Богдан Сотолоєску, радник, відділ європейських справ та міжнародних відносин Міністерство енергетики Румунії, Міхаела Маринеску, експерт з питань державної допомоги, Ципріян Скурт, експерт з конкурентної політики та ін.