Закарпаття може стати членом Асоціації європейських прикордонних регіонів AEBR

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, начальник Управління з питань міжнародних зв’язків, технічної допомоги та протоколу Василь Маковський, керівник Міжнародної Асоціації Інституцій Регіонального Розвитку «МАІРР» Наталія Носа та виконавчий директор Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Олег Лукша взяли участь у презентації діяльності Асоціації європейських прикордонних регіонів AEBR.

Генеральний секретар Асоціації Мартін Гільєрмо Рамірес у онлайн-режимі розповів, що до AEBR входять близько 100 регіонів та єврорегіональних об’єднань і цьогоріч відзначатиме вже 50 річницю з часу створення.

«Хоча наша основна робота відбувається з країнами ЄС, ми також є лобістами інтересів і прикордонних до Євросоюзу регіонів. Щодо України, то найбільш активно ми співпрацювали з Харківською, Одеською та Львівською областями. Але оскільки Закарпаття активне у транскордонному співробітництві та має вигідне географічне положення, ми хочемо, щоб ваша область теж долучилася до нашої платформи. Ми вважаємо що розширення співпраці з Україною загалом, повинне розпочинатися саме із західних областей. І Закарпаття має всі передумови, щоб бути лідером такої співпраці з боку України», — зауважив пан Рамірес і попросив ознайомити його з пріоритетами розвитку Закарпатської області.

Розвиток людського капіталу, інноваційна і конкурентоспроможна економіка, охорона довкілля та розвиток усіх 64 об’єднаних територіальних громад — так сформулювали представники Закарпаття основні напрямки виведення області на якісно новий рівень розвитку.

І транскордонне співробітництво у цьому плані є чудовим інструментом для вирішення цих усіх питань. Конкретніше — мова йде, у першу чергу, про проєкти з розвитку прикордонної інфраструктури та збільшення пропускної у спроможності діючих та розвиток нових пунктів пропуску.

Наразі область через понад 50 муніципальних угод із європейськими містами та областями долучена до співпраці з інституціями ЄС у межах Карпатського Єврорегіону, який загалом налічує16 мільйонів чоловік.

Мартін Рамірес зауважив, що, на його думку, Асоціація може допомогти Закарпаттю стати  більш впізнаваним на карті ЄС.

Підсумовуючи онлайн-зустріч Олексій Петров попросив Генерального секретаря AEBR надіслати список документів з умовами вступу до Асоціації та надати список потенційних партнерів з ЄС.

Також ішлося про перспективу створення в Ужгороді інформаційного центру Асоціації європейських прикордонних регіонів.

Довідково

Асоціація AEBR – є активним учасником розробки фінансових інструментів на рівні Брюсселя у Європейських програмах, Європейської комісії та здійснює лоббінг регіонів щодо участі у міжнародних проектах й ініціативах та щорічно оголошує конкурси на фінансування та експертне залучення для прикордонних регіонів через програму “b-solutions”.