Про розвиток прикордонної інфраструктури, участь у спільних грантових проєктах та покращення регіональної співпраці говорили голова Закарпатської обласної ради Роман Сарай, голова ОВА Мирослав Білецький та перший заступник голови обласної ради Андрій Шекета під час зустрічі з президентом Ради повіту Марамуреш Габріель-Валер Зетея, Надзвичайним і повноважним Послом Румунії в Україні Александр-Віктор Мікулою, консулом Румунії в Солотвино Граціан-Флорін Пирву та мерами міст Байя-Маре та Сігету.
Роман Сарай подякував румунським партнерам за підтримку та надану допомогу нашій державі й українському народу від початку російської агресії, за прихисток десятків тисяч українців, які рятувалися від війни, гуманітарну допомогу для наших воїнів та внутрішньо переселених осіб від регіонів-партнерів Румунії.
«Румунія однією з перших країн світу почала поставляти Україні летальну зброю, яка була вкрай необхідною для спротиву перед російським агресором, – відзначив Роман Сарай. – Міжрегіональна співпраця Закарпаття із Румунією стрімко розвивається. Маємо чітке розуміння і бажання спільно розвивати співпрацю прикордонних територій, завершити проєкти, які реалізовуються зараз, і втілювати нові».
Також, як повідомив керівник Сектераріату програми «Румунія-Україна» у Сучаві Чезар Грозаву, сьогодні відбулось засідання моніторингового комітету цієї програми з відбору проєктів без інфраструктурного компоненту. За кількістю підтриманих проєктів Закарпаття в лідерах, а які саме проєкти стали переможцями, дізнаємось вже найближчим часом.
Під час зустрічі обговорили питання будівництва автомобільного пункту пропуску «Біла Церква – Сігету Мармацієй», можливості відкриття пішохідного і автомобільного пункту пропуску «Яблунівка – Гута (Ремети)», розвитку залізничного сполучення між Закарпаттям та Румунією та спільної роботи над залученням європейських коштів для реалізації великих інфрастуктурних проєктів.
Користуючись нагодою, Роман Сарай від імені депутатського корпусу Закарпатської обласної ради привітав присутніх зі святом – Національним Днем Румунії. 1 грудня 1918 року приєднанням Трансильванії до Румунії завершився процес утворення єдиної румунської національної держави. За словами голови обласної ради, це свято демонструє високий дух патріотизму та гідності румунського народу, який подолав труднощі та створив власну незалежну державу.