Важлива зустріч для подальшого розвитку транскордонного співробітництва відбулася сьогодні з головою Загальних зборів комітату Саболч-Сатмар-Берег Угорщини та керівником ЄОТС ТИСА Оскаром Шестаком за участі голови Закарпатської обласної ради Романа Сарай та т.в.о. голови Закарпатської ОВА Мирославом Білецьким.
Роман Сарай насамперед привітав пана Шестака із обранням вп’яте головою загальних зборів комітату Саболч-Сатмар-Берег. Голова обласної ради побажав керівнику Загальних зборів комітату Саболч-Сатмар-Берег та усій його команді реалізації всіх задумів та починань, подальшої співпраці заради розвитку двосторонніх відносин, реалізації майбутніх проєктів у сфері транскордонного співробітництва.
Під час зустрічі Роман Сарай відзначив, що наші відносини виходять на новий рівень співпраці. У програмі Interreg NEXT «Угорщина-Словаччина- Румунія-Україна 2021-2027», Закарпаття виграло 33 із 43-х проєктів у загальному.
«Для Закарпаття це – суттєва допомога, – відзначив голова Закарпатської обласної ради Роман Сарай. – Серед номінантів є і Європейське об’єднання територіального співробітництва ТИСА, яке буде учасником чотирьох проектів, в яких комітат Саболч-Сатмар-Берег Угорщини та Закарпатська область беруть активну участь».
Оскар Шестак повідомив, що Угорщина готова профінансувати оздоровлення цьогоріч ще однієї групи дітей зі Сходу України. 38 дітей із Харківської області в супроводі кількох дорослих матимуть змогу на початку зими побувати на Закарпатті – відвідати замки, музеї та термальні басейни.
Також Роман Сарай разом із т.в.о. голови Закарпатської ОВА Мирославом Білецьким підняли питання щодо кількох важливих інфраструктурних проєктів. Зокрема, мова йшла про розширення міжнародного пункту пропуску «Дзвінкове – Лонья». На прилеглих до нього територіях з обидвох сторін кордону знаходяться чимало потужних підприємств та логістичних терміналів. Було б доцільно спрямувати вантажні потоки саме через нього – тим паче, що він знаходиться неподалік автомагістралі, що з’єднує Україну з Європою. У перспективі МПП ««Дзвінкове – Лонья» міг би стати альтернативою для пункту «Чоп-Захонь».