Засідала робоча група з моніторингу ефективності управління комунальних підприємств облради

Під головуванням очільника обласної ради Олексія Петрова відбулося засідання робочої групи з аудиту ефективності управління комунальних підприємств (суб’єктів господарювання), установ, закладів, які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

Найперше учасники моніторингу ефективності роботи КП облради розглянули напрацьовані пропозиції підгруп та окреслили подальший план дій.

Особливу увагу було приділено закладам освіти, культури і медицини. Щодо останнього пункту голова облради висловив кілька тез, на які повинні зважати учасники моніторингу під час визначення ефективності функціонування того чи іншого комунального підприємства.

«Із 2022 року діятиме норма: скільки медичних послуг буде надано медичним закладом, стільки ж працівники отримують зарплати. Тобто, якщо так трапиться, що у лікаря недостатньо пацієнтів, то ми, як власник установи, не повинні компенсовувати його дохід. Адже будь-який заклад охорони здоров’я – це і комерційний проєкт. Ми маємо дбати про те, щоб цей заклад був максимально забезпечений на високому рівні спеціалізованим медобладнанням, профільними кабінетами, тобто були усі умови для комфортного перебування пацієнтів та службової діяльності медперсоналу. Тож, НСЗУ – це перше джерело фінансування для медустанов.

Друге джерело – комерційні послуги, тарифи на надання яких затверджує обласна рада. Це спонукає медиків правильно організовувати роботу закладу, щоб справлятися із потоком пацієнтів та гідно заробляти. Тобто фонд заробітної плати – це суто питання кожної із медичних установ.

Третє – оплата послуг пільговикам, яка регулюється відповідним законодавством. Наше завдання – зробити заклади охорони здоров’я конкурентоздатними, інше – їх вміння організувати менеджмент», – акцентував Олексій Петров.

Було озвучено окремі пропозиції та зауваження і щодо збільшення ефективності функціонування комунальних закладів обласної ради спортивного, освітнього та культурного спрямування.

Із обговорюваного висловились: Василь Іванчо, Йосип Борто, Віктор Русин, Олександр Ледида, Іван Чубирко, Євген Мешко, Володимир Чубірко, Денис Ман, Едгар Токар, Михайло Лаба та запрошений до участі у засіданні робочої групи Мукачівський міський голова Андрій Балога.

Пресслужба Закарпатської обласної ради