Затверджено Регіональну програму сімейної, ґендерної політики, запобігання та протидії домашньому насильству, протидії  торгівлі  людьми  на 2021 – 2025 роки

Відповідне рішення депутати ухвалили у ході третього пленарного засідання першої сесії обласної ради.

Програма націлена на реалізацію державної сімейної, ґендерної політики, спрямованої на утвердження в суспільстві соціальної справедливості та ґендерної рівності; підтримку сімей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, їх повновартісної участі у розбудові громадянського суспільства, запобігання, протидія такого негативного явища у суспільстві як насильство у всіх його проявах, зокрема, домашнє насильство та його подолання, запобігання торгівлі людьми і захисті прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та надання їм допомоги.

Серед пріоритетних напрямків і заходів Програми:

• сімейна політика;
  • запобігання сімейному неблагополуччю та організація надання допомоги сім’ям та дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах;
  • впровадження та поширення у територіальних громадах моделей корекційних програм для осіб, які вчинили насильство, та інших заходів із протидії домашньому насильству;
  • соціальна робота та надання соціальних послуг особам та сім’ям (у т. ч. з дітьми), спрямованих на профілактику складних життєвих обставин, подолання або мінімізацію їх негативних наслідків;
  • гендерна політика;
  • протидія торгівлі людьми тощо.

У документі зазначається, що виконання заходів Програми дозволить запровадити ефективний механізм партнерства та взаємодії між органами виконавчої влади та громадськими організаціями, вдосконалення механізму запобігання та протидії домашньому насильству, підвищення рівня інформованості населення щодо форм і проявів домашнього насильства; ефективне реагування на такі прояви; надання допомоги та захисту особам, постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, притягнення кривдників до передбаченої законом відповідальності та корекція їхньої поведінки.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів, передбачених в обласному та інших місцевих бюджетах на відповідний рік.

Пресслужба облради