Завдяки реалізації 4-х програм у Закарпатті реалізовано 25 проектів регіонального розвитку

У ході пленарного другого засідання 10-ї сесії депутати облради розглянуть проект рішення «Про результати виконання Плану заходів із реалізації у 2015 – 2017 роках Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2020 року».

Відтак, обласні обранці затверджуватимуть звіт з оцінки результативності реалізації у 2017 році зазначеної стратегії.

У документі йдеться, що планом заходів з реалізації у 2015 – 2017 роках Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2020 року визначено чотири програми, в рамках яких передбачено протягом 2015 – 2017 років реалізацію 34 проектів регіонального розвитку, які мали сприяти створенню умов для динамічного та збалансованого розвитку краю.

Протягом 2015 – 2017 років реалізовувалось 25 проектів регіонального розвитку. Фінансування здійснювалося за рахунок коштів місцевих бюджетів, державного фонду регіонального розвитку, грантових коштів, коштів інвесторів та інших коштів не заборонених законодавством.

Програмою під назвою: «Розвиток людського та соціального капіталу» передбачено реалізацію 10 проектів регіонального розвитку, з яких 9 впроваджувались у 2015-2017 роках. Зокрема, проект «Покращення інфраструктури закладів освіти області», за результатами реалізації якого створено 1438 додаткових місць у дошкільних навчальних закладах при прогнозованому значенні показника до завершення реалізації проекту 1112. Зокрема, станом на 01.01.2018 року вдалося досягти певних результатів у напрямку покращення умов навчання та виховання, модернізації мережі  закладів  освіти тощо.

У 2017 році продовжено роботу з розширення мережі закладів дошкільної освіти та зміцнення їх навчально-матеріальної бази. Зокрема, введено в експлуатацію  після реконструкції три заклади дошкільної освіти (на 200 місць); відновлено діяльність закладів дошкільної освіти, що тривалий час не використовувався за призначення (на  176 місць); відкрито приватний заклад дошкільної освіти (на 15 місць); додатково відкрито 27 груп на 590 місць у функціонуючих ЗДО/НВК. У свою чергу це дозволило упродовж січня – грудня охопити дошкільною освітою 981 дитину. Станом на 01.01.2018 року в області нараховується 595 закладів дошкільної освіти, де здобувають дошкільну освіту понад 48,4 тисячі дітей;

Завдяки проекту «Розвиток інфраструктури закладів охорони здоров’я», покращилася якість надання послуг санаторно-курортного перебування дітей з патологією бронхо-легеневої систем. Реалізація цього проекту здійснювалась за рахунок коштів місцевих бюджетів та коштів державного фонду регіонального розвитку. Зокрема проводились роботи з капремонту обласного дитячого туберкульозного санаторію «Човен» в с. Березники Свалявського району та капремонту корпусів № 1 та № 2 обласного спеціалізованого пульмонологічного санаторію «Малятко» в с. Оноківці Ужгородського району;

Проектом під назвою «Укомплектування медичним обладнанням закладів охорони здоров’я» у 2016 році реалізовувався за рахунок коштів місцевого бюджету та коштів державно фонду регіонального розвитку у результаті чого, було придбано апарат рентгенографічного обстеження.

Закладами області проводяться заходи, які забезпечують доступність первинної медичної допомоги для всіх верств населення та підвищення її якості та досягнення рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України показників забезпеченості амбулаторіями ЗПСМ на 10 тис. населення, тобто в містах до 1,9 та у селах до 3,3.

Реалізація проекту «Реконструкція будівель колишньої котельні у м. Ужгород по вул. Ф. Тіхого, 13 Б під спортивно-реабілітаційний центр для інвалідів», створить можливість щорічно оздоровлюватись 10000 особам з обмеженими фізичними можливостями.

Через об’ємну інформацію щодо реалізації ряд інших проектів, громадськість краю буде поінформовано у наступних матеріалах.

Прес-служба Закарпатської облради