Завдяки спільним проектам Закарпаття та чеського краю Височіна відремонтовано багато освітніх закладів

Print Friendly, PDF & Email

Під час сьогоднішньої двосторонньої міжнародної зустрічі керівництва Закарпаття із делегацією краю Височіна Чеської Республіки йшлося про співробітництво між двома регіонами.

Як поінформував присутніх голова обласної ради VІ скликання, представник благодійного фонду «ВІЗа» Володимир Чубірко, впродовж 2015 року у дошкільних та загальноосвітніх закладах області реалізувалося 20 спільних проектів з капітального ремонту, енергозбереження загальною вартістю понад 17 мільйонів гривень. На їх реалізацію майже 5 мільйонів, або третину вартості, фінансує через благодійний фонд «ВІЗа» край Височіна. Також більше 5 мільйонів на їх реалізацію виділено з обласного  бюджету. Частина з них уже  завершені, частина – у стадії завершення.

Торік під час офіційного візиту на Закарпаття делегації краю Височіна урочисто введено в дію ряд завершених  проектів. Так, чеські гості взяли участь в урочистому введенні в експлуатацію завершених спільних об’єктів, зокрема: загальноосвітньої школи №3 м.Ужгород, де проведено капітальний ремонт даху, заміну вікон і оновлено фасад;  ДНЗ с.Жорнава Великоберезнянського району – тут проведено реконструкцію будівлі під ДНЗ, що дасть змогу з грудня ц.р. відкрити у селі дошкільний заклад на 40 місць; ДНЗ №16 м. Мукачеві, в якому замінено вікна та двері; ЗОШ І ст. с. Гандеровиця Мукачівського району, де замінено дах і проведено внутрішню реконструкцію будівлі, побудованої майже 100 років тому, а також  у  ЗОШ І-ІІ ст. с. Кальник Мукачівського району, де замінено вікна та вхідні двері.

Також до експлуатації готуються й інші завершені спільні проекти. Зокрема, з капітального ремонту ДНЗ с. Верхнє Водяне Рахівського, ДНЗ с. Вільхівка Іршавського та НВК «Потічок» с.Монастирець Хустського районів. У школах сіл Копинівці та Страбичово Мукачівського, с.Новоселиця Виноградівського районів повністю завершено заміну вікон на енергозберігаючі. Завершується проект із заміни вікон та дверей, капітального ремонту приміщень ДНЗ с. Плоске Свалявського району.

Довідково: Відповідно до  рішення  Закарпатської обласної ради V скликання від 23 жовтня 2007 року № 384 28 лютого 2008 року у м. Їглаві  Чеської Республіки підписано Договір про співробітництво між  Закарпатською областю України та краєм Височіна Чеської Республіки терміном на 5 років.  16 березня 2012 року ця Угода була  продовжена  на  невизначений термін.

З того  часу чеські партнери в особі представників  влади, бізнесу,  журналістів неодноразово  побували на Закарпатті. В свою  чергу  делегації  органів  місцевого  самоврядування, установ  освіти, охорони здоров’я, соціального  забезпечення та  культури побували  у  краї  Височіна і  ознайомилися з досвідом   колег  у різних сферах діяльності.

За кілька років співпраці на паритетних засадах фінансування (50х50%) реалізовано 65 проектів із енергозбереження та реконструкції об’єктів бюджетних та громадських соціально-культурних установ загальною вартістю більше 30 млн. грн.

Прес-служба Закарпатської облради