Звіт про роботу депутата Закарпатської обласної ради VІІІ скликання ШТЕФУЦИ Наталії Богданівни

Звіт про роботу депутата Закарпатської обласної ради VІІІ скликання
ШТЕФУЦИ Наталії Богданівни

Звітний період: 1 грудня 2022 року – 1 грудня 2023 року

Упродовж звітного періоду мною, як головою постійної комісії Закарпатської обласної ради з питань бюджету, проведено 13 засідань із розгляду важливих питань для життєдіяльності області та обороноздатності країни. Особливим та значимим було формування, затвердження та наповнення обласного бюджету. Характерним для цього періоду є те, що проєкт обласного бюджету на 2023 рік було збільшено майже на 30%. 

У міжсесійний період постійною комісією обласної ради з питань бюджету спільно з департаментом фінансів обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації своєчасно здійснювався ефективний розподіл та відповідний перерозподіл бюджетних призначень видаткової частини обласного бюджету з подальшим узгодженням на пленарних засіданнях обласної ради з тим, щоб головні розпорядники коштів змогли використати всі наявні фінансові ресурси для забезпечення стабільного функціонування області.

У зв’язку із введенням воєнного стану на території країни та враховуючи повноваження обласної військової адміністрації, комісійно розглядалися надані головним розпорядником коштів зміни до основного фінансового документу області, зумовлені першочерговим спрямуванням фінансових ресурсів на матеріально-технічне забезпечення заходів територіальної оборони та військових частин, розташованих на території області, а також на підтримку внутрішньо переміщених та евакуйованих осіб із територій, де ведуться бойові дії, на допомогу сімʼям військовослужбовців та загиблих військових. 

З огляду на пріоритетність, профільна комісія погоджувала заходи задля належного функціонування бюджетних установ та вдалої реалізації програм, котрі фінансуються з обласного бюджету та необхідні для швидкого виконання завдань в умовах сьогодення. Основні програмні документи: Комплексна програма розвитку цивільного захисту Закарпатської області на 2020 – 2024 роки; Регіональна програма соціальної підтримки ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей на 2023 – 2024 роки; Програма організації та забезпечення територіальної оборони, призову на строкову військову службу та військово-патріотичного виховання населення в Закарпатській області на 2021 – 2025 роки; Регіональна програма „Турбота” щодо посилення соціального захисту громадян на 2022 – 2024 року; Програма інженерного захисту критичних елементів обʼєктів критичної інфраструктури та підприємств на 2023 рік; Програма поліпшення матеріально-технічного забезпечення та підтримки військових частин на 2023 рік; Програма надання шефської допомоги військовим частинам, які розташовані на території області на 2021 – 2025 роки; Програма підвищення спроможності та поліпшення умов несення служби у відділах та відділеннях інспекторів прикордонної служби на українсько-угорському та українсько-словацькому кордонах на 2021 – 2023 роки; Регіональна програма інформатизації Цифрове Закарпаття на 2023 – 2025 роки; Програма підтримки державної політики регіонального розвитку та підтримки громад Закарпатської області на 2021 – 2023 роки та інші.

Відповідно до повноважень, також, постійна комісія затвердила тарифи на платні медичні послуги та фінансові плани окремих комунальних некомерційних підприємств обласної ради у сфері охорони здоров’я; погодила перелік категорій осіб, які мають право на безкоштовне відвідування Комунального закладу «Закарпатський обласний краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького» Закарпатської обласної ради тощо.

Згідно з рішенням обласної ради № 684 від 03.11.2022 брала участь у роботі поліцейської комісії Головного управління Національної поліції в Закарпатській області. Протягом 2022 року було проведено одне засідання, на якому було розглянуто 46 кандидатів. Із початку 2023 року відбулося 16 засідань постійно діючої поліцейської комісії, на яких, за результатами проходження усіх етапів конкурсу, взяли участь 304 кандидати на окремі вакантні посади в ГУНП в Закарпатській області, серед яких і конкурси «взводу патрульної служби поліції особливого призначення «ЛЮТЬ» ГУНП в Закарпатській області». 

Як співголова позафракційної депутатської групи «Рівні можливості» у Закарпатській обласній раді взяла участь у таких заходах:

  • 2-4 березня  – у семінарі-дискусії «Гендерна чутливість та інструменти гендерного врядування у депутатській діяльності» у місті Моршин, Львівська область.
  • 13 березня – у Всеукраїнській конференції по безбар’єрності щодо Впровадження Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні», місто Київ.
  • 1-9 квітня – відвідала з робочою поїздкою місто Гаага, Королівство Нілерланди у складі жіночої української урядової делегації на запрошення неурядової організацій Women (Королівство Нідерландів) та Українського Жіночого Фонду за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів. Поїздка відбулася у рамках програми обміну досвідом щодо розробки та імплементації Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека.».
  • 6 травня – організувала та провела обласну конференцію «Безбар’єрна Україна» за участі народних депутатів, заступника міністра інфраструктури КМУ, голови ОДА – начальника ОВА, керівників департаментів ОДА – ОВА та волонтерів й громадських організацій краю. У рамках конференції презентували унікальне видання у друкованому та електронному вигляді «Довідник Безбар’єрності», який був розроблений міжнародними та українськими експертами за підтримки Першої Леді Олени Зеленської. Також, учасникам конференції був представлений Альбом безбар’єрних рішень – практичний посібник, який рекомендує та на прикладах ілюструє, як міське середовище може бути дружнім та комфортним  для різних користувачів. 
  • 26-28 травня – у Конгресі ALDE Party – Liberals and Democrats for Europe у Стокгольмі (Швеція) у складі делегації від політичної партії «Слуга Народу». Потужна адвокація всередині європейської ліберально-демократичної спільноти дала хороші конкретні результати, за які проголосували делегати з’їзду, у т. ч. і я. У результаті – «за» рішення та резолюції щодо:

– підтримки пришвидшеного членства України у ЄС та НАТО;
– відкриття переговорів по членству України у ЄС до кінця цього року;
– створення спеціального трибуналу для розслідування злочину збройної агресії проти України. Усі винні мають бути притягнуті до відповідальності, без справедливості не буде сталого миру; гідність та підтримка осіб, які постраждали від сексуального насильства під час російської війни проти України; підтримка осіб, переміщених через російську війну проти України, в Європі через рік після повномасштабного російського вторгнення;
– об’єднання зусиль у рамках Формули миру Президента Володимира Зеленського;
– посилення військової допомоги Україні, надання літаків F 16.

  • 28 червня – участь у жіночому бізнес-форумі «Жіноче лідерство в часи викликів. Закарпаття».
  • 27-31 липня – у Бухаресті (Румунія) у рамках міжнародної програми Національного Демократичного Інституту NDI відбулися заходи щодо обговорення алгоритмів створення державних політик та практичних рішень, а також жіночого політичного лідерства. До заходу долучилися представники різних країн, зокрема депутати національного парламенту із Румунії та Лівану, які підтримують Україну. А також, депутати місцевих рад й громадські діячі з Албанії, Чехії, Сербії, Чорногорії, Македонії, Косово.
    Я працювала у групі «Розробка політик». Зараз ми активно мислимо над тим, як після нашої перемоги у війні побудувати довготривалий мир, знайти правильний баланс між зростаючими перед усіма нами викликами, вимогами, повноваженнями держави, життєво важливою роллю приватного підприємництва та громадського суспільства. У нас було багато практичної роботи, в результаті – ми отримали цінний досвід у формуванні та розробці політик, бюджетуванню, комунікації та розуміння того, як серед багатьох проблем фокусувати увагу на надважливих питаннях у довгій стратегії політики.
  • 11-16 вересня – у робочій поїздці в Таллінн (Естонія) у складі делегації Закарпатської обласної ради. У рамках візиту делегація мала зустріч із представниками Парламенту Естонії (Riigikogu), різними громадськими діячами та представниками медичної галузі, які поділилися досвідом реформування та бюджетування системи охорони здоровʼя Естонії. 
  • 28-30 вересня – у XXVIII Будапештському Міжнародному книжковому фестивалі на запрошення Товариства української культури в Угорщині, де представила міжнародній спільноті кілька нових українських видань англійською мовою про історію України та Закарпатської школи живопису.
  • 10 листопада – провела робочу зустріч із делегацією з Угорщини у складі: Ярослава Хортяні – віце-президентки Світового Конгресу українців, голови Світової Федерації Українських жіночих організацій, голови Товариства української культури в Угорщині, а також Оксани Головко – депутатки, голови самоврядування української меншини XXII району міста Будапешт та Антал Рейтер – депутата української меншини XXII району міста Будапешт. У рамках зустрічі було обговорено можливості широкої співпраці та спільних проєктів щодо культурної дипломатії, політики жіночого лідерства та популяризації України у світі.
  • 30 листопада – участь у розширеному засіданні КОАЛІЦІЇ 1325-ЗАКАРПАТТЯ за проєктом «Жінки. Мир. Безпека: місцеві потреби – місцеві рішення».

Протягом звітного періоду взяла участь у роботі 6 засідань президії обласної ради та 5 із 6 пленарних засіданнях обласної ради, які відбулися за аналізований період.

Упродовж звітного часу, була залучена до проведення зустрічей керівництва обласної ради, проведення робочих нарад, у тому числі онлайн, із питань удосконалення територіальної організації влади, а також перемовин із зарубіжними партнерами щодо реалізації та впровадження проєктів транскордонного та міжнародного співробітництва. Водночас була серед організаторів та учасників низки міжнародних і регіональних науково-практичних конференцій, круглих столів, семінарів, що проводились протягом року за сприяння обласної ради й обласної військової адміністрації та були націлені на розв’язання низки важливих питань життєдіяльності та розвитку краю. 

Також, протягом звітного року, системно взаємодіяла із громадськими організаціями та громадянами, які зверталися до мене із запитами та зверненнями.

Моя активна громадянська позиція та громадська діяльність й надалі буде спрямована на благо закарпатської громади та України! Переконана, що зло не буває фундаментальним, адже основою і глибиною усього є добро, тому разом з колегами працюватиму й далі над потрібними й ефективними для громадськості справами та ініціативами, що наближатимуть нашу перемогу. Наш шлях нелегкий, але ми маємо сили рухатися вперед і досягати розумних та відчутних результатів. 

Вдячна усім, з ким взаємодіємо – за досвід та спільні справи, дякую Збройним Силам України й усім, хто служить нашому народу, краю, державі! Разом – до Перемоги!