83 року тому у нашому краї було проголошено створення Карпатської України. Цей факт став важливим етапом загальноукраїнського процесу державотворення та боротьби українців за незалежність у ХХ столітті.
Мужні захисники, справжні патріоти показали світовій спільноті, що українці готові відчайдушно боротися із ворогом за свою високу мрію – бути незалежними та бути господарями на рідній землі.
Тому у цей день далекого 1939 року вони виступили проти озброєної до зубів і в десятки разів переважаючої угорської хортистської армії. За різними даними, у бою на Красному полі загинуло 230 січовиків, українських вояків чехословацької армії та добровольців – переважно семінаристів і пластунів, які мали по 16-17 років. Окрім цього, багато українських бійців потрапили у полон, деякі з них були відразу розстріляли на полі бою…
Ці події у дечому нагадують нинішню війну за незалежність України. У російських окупантів є перевага у чисельності, але немає такої мотивації і волі до перемоги, як у наших захисників…
Сьогодні схиляємо голови перед світлою пам’яттю мужніх карпатських січовиків. Щиро дякуємо мужнім воїнам, які сьогодні боронять Україну.
Боже, борони наших міжніх воїнів!
Перемога буде за нами!