18 лютого – День пам’яті українських бійців, загиблих під Дебальцевим

Майже місяць тривала гостра фаза одного з найбільших зіткнень на Донбасі у лютому 2015 року. Вона включала в себе масові артилерійські обстріли, перестрілки на малих відстанях зі стрілецької зброї, танкові битви. Під час бойових дій загинуло 110 українських військовослужбовців, 270 поранено, 7 – взято в полон та 18 зникли безвісти. Були серед них і закарпатці. «Лютнева спека» Дебальцева забрала життя 9-х героїв: Віталія Постолакі, Ярослава Костя, Дениса Кісельова, Шандора Товта, Руслана Сабова, Романа Козичка, Віктора Маркуся, Анатолія Голика та Олександра Тербана.

Героїчна оборона Дебальцева стала символом незламності та мужності українських воїнів. Минуло 7 років із тих страшних зимових подій, які сколихнули Україну. З того часу вся країна згадує та схиляє голову перед бійцями, які відважно захищали свій рубіж, боронячи рідну землю.

Сьогодні на Пагорбі Слави в Ужгороді керівництво області та міста, депутати, військовослужбовці, ветерани ЗСУ поклали квіти до могил воїнів-учасників АТО/ООС. У церемонії вшанування пам’яті героїв взяли участь заступник голови Закарпатської обласної ради Василь Дем’янчук, заступник голови Закарпатської ОДА Петро Добромільський, керуюча справами Закарпатської облради Мирослава Ливч, а також інші депутата обласної ради: Наталія Шетеля, Ольга Олексик, Денис Ман та Микола Сличко.

Пресслужба Закарпатської обласної ради